Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Ewa Kazimierska | poniedziałek, 2 mar, 2020 | 1 Komentarz

Ogólnopolski konkurs „Cześć Europo!” [List do redakcji]

Dostaliśmy od naszych Czytelniczek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie następującą wiadomość:

Dzień dobry!

Mamy na imię Iga i Justyna, chodzimy do 6 klasy w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie. Bierzemy udział w ogólnopolskim konkursie ,,Cześć, Europo! ” organizowanym przez Stowarzyszenia  „Młodzi dla Europy” oraz „Yes! YOUth Can” przy wsparciu Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.

W ramach tego konkursu staramy się poszerzać i popularyzować wiedzę o Europie,  Unii Europejskiej i krajach członkowskich – ich kulturze, literaturze, zabytkach, czy często nieznanych ciekawostkach. Na wystawie, którą zorganizowałyśmy w szkole można  poczytać m in. o takich miejscach jak Krzywy Las w Polsce, krainie domków Trulli we Włoszech, Wesołym Cmentarzu w Rumunii czy zamku Neuschwanstein w Niemczech.

Dzięki uprzejmości redakcji Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej chciałybyśmy się zwrócić do Was drodzy Czytelnicy. Czy macie jakieś swoje własne ciekawe doświadczenia z podróży po Europie, może zdjęcia pięknych a mało znanych miejsc, które odwiedziliście?

konkurs o Europie

Drodzy Czytelnicy! Jeżeli posiadacie takie materiały i chcielibyście się nimi podzielić to prosimy o umieszczanie ich w komentarzach na naszej stronie lub profilu fb.

Celem Konkursu jest rozpowszechnienie wiedzy o Europie i Unii Europejskiej wśród młodzieży oraz zachęcenie uczniów do aktywnego działania na rzecz lokalnych społeczności.

konkurs o Europie

konkurs o Europie

Napisano przez Ewa Kazimierska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Wasze komentarze (1)

  • Mosiniak
    wtorek, 3 mar, 2020, 0:18:32 |

    Świetny pomysł

Skomentuj