Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Ewa Kazimierska | poniedziałek, 2 mar, 2020 | 1 Komentarz

📷 Ogólnopolski konkurs „Cześć Europo!” [List do redakcji]

Dostaliśmy od naszych Czytelniczek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie następującą wiadomość:

Dzień dobry!

Mamy na imię Iga i Justyna, chodzimy do 6 klasy w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie. Bierzemy udział w ogólnopolskim konkursie ,,Cześć, Europo! ” organizowanym przez Stowarzyszenia  „Młodzi dla Europy” oraz „Yes! YOUth Can” przy wsparciu Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.

W ramach tego konkursu staramy się poszerzać i popularyzować wiedzę o Europie,  Unii Europejskiej i krajach członkowskich – ich kulturze, literaturze, zabytkach, czy często nieznanych ciekawostkach. Na wystawie, którą zorganizowałyśmy w szkole można  poczytać m in. o takich miejscach jak Krzywy Las w Polsce, krainie domków Trulli we Włoszech, Wesołym Cmentarzu w Rumunii czy zamku Neuschwanstein w Niemczech.

Dzięki uprzejmości redakcji Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej chciałybyśmy się zwrócić do Was drodzy Czytelnicy. Czy macie jakieś swoje własne ciekawe doświadczenia z podróży po Europie, może zdjęcia pięknych a mało znanych miejsc, które odwiedziliście?

konkurs o Europie

Drodzy Czytelnicy! Jeżeli posiadacie takie materiały i chcielibyście się nimi podzielić to prosimy o umieszczanie ich w komentarzach na naszej stronie lub profilu fb.

Celem Konkursu jest rozpowszechnienie wiedzy o Europie i Unii Europejskiej wśród młodzieży oraz zachęcenie uczniów do aktywnego działania na rzecz lokalnych społeczności.

konkurs o Europie

konkurs o Europie

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.3/10 (Głosujących: 13)

Wasze komentarze (1)

  • Mosiniak
    wtorek, 3 mar, 2020, 0:18:32 |

    Świetny pomysł

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +5 (Głosujących: 5)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo