„Nie wolno nam tego zapomnieć” – Kronika Rogalinka
Po co pisać kronikę Rogalinka? Jaki jest sens poświęcania wielu godzin swojego życia na żmudną i niezapłaconą pracę? Te pytania, a może jeszcze bardziej odpowiedź, której udzielili jej autorzy, wybrzmiewają ze zdwojona siłą, zwłaszcza tego dnia, tj. 27 stycznia 2020 r.
Obchodzony dzisiaj Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu skłania do pogłębionej refleksji, na temat przetrwania nie tyle poszczególnej osoby, ale całego narodu. Pan Bogdan Anioła przypomniał nam, że „narody, które tracą pamięć, giną”. Chociaż, holokaust to określenie na ludobójstwo dokonane przez Niemców na Żydach w czasie II wojny światowej, to równie groźna w skutkach może być zagłada dokonana na narodowej pamięci. Dlatego „nie wolno nam tego zapomnieć”. Nie wolno nam zapomnieć tego, kim byli nasi przodkowie mieszkający tu przed nami, dzięki którym, jesteśmy tym, kim jesteśmy.
Osoby zainteresowane zakupem książki mogą złożyć zamówienie pod nr tel:
508 860 888 – B. Anioła
694 818 697 – R. Zajączek
Gośćmi audycji Radia MPL byli: Bogdan Anioła, Regina Zajączek autorzy książki „770 lat Rogalinka i 465 lat Jego Parafii” oraz Wiktor Cegiełka – mieszkaniec Łęczycy, regionalista i miłośnik historii.
Audycję przygotował i zrealizował, Tomasz Kaczmarek.
Wasze komentarze (3)
Bardzo ważna i potrzebna praca, gratuluję! PS. Ależ pozytywni ludzie!
Super audycja. Oby takich ludzi było więcej.
Wspaniała inicjatywa. Dobrze, że są ludzie, dla których tak ważna jest własna tożsamość i historia.