T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | piątek, 29 maj, 2020 | komentarze 3

Kowbojka nie z dzikiego zachodu

Kim jest kowboj wszyscy doskonale wiemy z westernów. Ci zaganiacze bydła z dzikiego zachodu, zajmujący się również hodowlą koni, byli twardymi mężczyznami. Radio MPL odwiedziła tym czasem Kowbojka, która na koniach zna się lepiej niż niejeden kowboj.

„Twoim zadaniem jako trenera jest pomóc swojemu koniowi zrozumieć czego od niego oczekujesz w najłatwiejszy sposób jak to możliwe…”

Z końmi ma do czynienia od dziecka. Jej pierwszym nauczycielem był dziadek. To on zaszczepił w niej miłość do koni. Sylwia Radosz, bo tak nazywa się Kowbojka, zapragnęła lepiej poznać te zwierzęta. Zaczęła czytać wiele książek, brać udział w szkoleniach słowem zdobywała coraz większą wiedzę na ich temat, która umożliwiła jej lepsze zrozumienie i nawiązanie relacji z koniem. Obecnie chętnie dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem pomagając we wzajemnym zrozumieniu się jeźdźca i konia. Choć brzmi to dziwnie, przynosi to jednak doskonałe efekty.

Kowbojka Sylwia Radosz na swoim koniu Dudku

Sylwia Radosz w redakcji Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Film z kanału youtube Kowbojki

Profil facebook’owy Kowbojki

Strona internetowa www.kowbojka.pl

 

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Audycja radiowa, Audycje, Blog, Wywiad, reportaż

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Gość
  piątek, 29 maj, 2020, 19:21:14 |

  Życzę Wszystkim takiego myślenia i podejścia do Koni !!! Rewelka :)

 • Jp
  piątek, 29 maj, 2020, 22:11:50 |

  Super audycja. A Pani słychać że ma super podejście. Oby wszyscy takie mieli.

 • Huragan
  sobota, 30 maj, 2020, 2:15:11 |

  Świetna audycja.jeszcze trzeba dodać,że koń w takich relacjach z człowiekiem poznaje jeźdzca na odległość nie widząc go ; po krokach, kichnięciu,chrząknięciu nawet po dźwiękach samochodu którym się jeździ., już nie mówiąc o zapachu ,można bawić się z koniem w chowanego.☺

Skomentuj