Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Ewa Kazimierska | poniedziałek, 13 sty, 2020 | 1 Komentarz

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mosinie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już 28 raz! W tym roku zbierano środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Skupiono się głównie na kardiochirurgii, neurochirurgii i chirurgii ogólnej. Orkiestra wspomoże polskie szpitale w zdobyciu najnowocześniejszych i najlepszych urządzeń aby leczenie dzieci mogło częściej kończyć się sukcesem. W organizację mosińskiego Finału było zaangażowanych bardzo wielu mieszkańców. Artyści, muzycy, Jadłodzielnia-Mosina, AW Mosina, harcerze, pracownicy MOK, wolontariusze i wiele innych osób bez których Orkiestra nie wyglądałaby w ten sposób. To dzięki nim oraz hojnym darczyńcom padł rekord i uzbierano kwotę 109 676 złotych.Prawdziwy sukces! Podczas Finału scena ośrodka kultury od godziny 13 była wypełniona występami artystycznymi i licytacjami. Na sali rozdawane były pierniki z akcji Jadłodzielni-Mosina. Ponad 2000 słodkich serduszek i 240 lizaków. Wręczone zostały również puchary za wygraną w rajdzie organizowanym przez Automobilklub Wielkopolski Delegatura Mosina. Dzięki GRAnatowa Club każdy mógł odprężyć się przy grze w dowolną grę planszową. Na finałowym koncercie WOŚP zagrało Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Dęta im. hm. A. Jerzaka z Mosiny.  Również sportowcy dołożyli swoją cegiełkę biorąc udział w VI Biegu Zimowym po WPN „Policz się z cukrzycą”. Każdy pomagał na swój sposób aby osiągnąć wspólny cel. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała do końca Świata i o jeden dzień dłużej!

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Piotra Demutha.

Wasze komentarze (1)

  • Jp
    poniedziałek, 13 sty, 2020, 11:43:15 |

    I to jest piękne, że ludzie potrafią się zorganizować w szczytnym celu.

Skomentuj