Nowa Dacia Jogger Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Ewa Kazimierska | sobota, 9 maj, 2020 | komentarze 2

Czujny obserwator i znakomity malarz. Czyli Paweł Kuczyński w Galerii Sztuki w Mosinie.

Od 6 maja 2020r. będziemy mogli znowu zwiedzać wystawy w Galerii Sztuki w Mosinie na żywo.

Powoli wracamy do normalności, jednak przez ostatnie tygodnie mogliśmy podziwiać wiele ciekawych prac w internecie. Naszą uwagę przykuły intrygujące dzieła artysty Pawła Kuczyńskiego.

WILD HORSE

Paweł Kuczyński WILD HORSE

Dyrektor Galerii Dorota Strzelecka udzieliła nam kilku informacji dotyczących prac tego nietuzinkowego malarza.

-Wystawa Pawła Kuczyńskiego była zaplanowana w czerwcu br. Sytuacja się na tyle zmieniła, że trudno przewidzieć, czy byłaby
szansa na jej realizację. Autor mieszka w Policach, jego udział w wernisażu także byłby mało prawdopodobny. Autor miał już swoją wystawę w Galerii 8 lat temu wraz z rzeźbiarzem Norbertem Sarneckim.

Paweł Kuczyński urodził się w Szczecinie w 1976 roku. Ukończył poznańską ASP(1996-2000) gdzie studiował grafikę. Dyplom obronił w pracowni prof. Józefa Drążkiewicza. Po studiach zajął się ilustracją satyryczną.

Paweł Kuczyński PRZEMOWA

Paweł Kuczyński PRZEMOWA

Na pytanie skąd czerpie inspiracje odpowiada że jest z natury obserwatorem. – Poruszam tematy które mnie zainteresują, skupią moją uwagę. „Trudne tematy” mnie bardzo nurtują, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.(…) Nie staram się nikogo „przebudzić”, czy wskazać właściwą drogę. Często sam jestem ciekaw, jakie reakcje i jakimi drogami interpretacji pójdzie moja praca.- mówi autor.

Rysunki satyryczne stanowią komentarz do ówczesnego świata. Tkwią mocno w realiach i czasach twórców, dzięki temu są świetnym uzupełnieniem artykułów prasowych. Paweł Kuczyński to nie tylko czujny obserwator, ale też znakomity malarz. Jego rysunki są naprawdę obrazami- obrazami satyrycznymi. Widać tutaj doskonały rysunek budowany z wykorzystaniem scenerii, nastroju i koloru dominującej  czerwieni i pomarańczy.

Satyra

Sztuka szydercza, która ukazuje nasze życie w krzywym zwierciadle i nie zawsze bywa to widok przyjemny, ale zmuszający do myślenia. W obrazach Pawła Kuczyńskiego to przede wszystkim komentarz do bieżących wydarzeń, świata internetu, i mediów społecznościowych ale także do bieżących wydarzeń na scenie międzynarodowej. Do tej pory zdobył ponad 140 międzynarodowych  nagród i wyróżnień, znany daleko poza granicami naszego kraju. Cieszę się zagościł w mosińskiej Galerii Sztuki, chociaż nie ukrywam, że bezpośrednie spotkanie z artystą byłoby nie zapomniane, a możliwość bezpośredniego kontaktu z widzami bardzo interesująca. – Opisuje nam Pani Dorota Strzelecka.

 

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  sobota, 9 maj, 2020, 13:42:32 |

  „Przemowa” jak najbardziej na czasie.

  • Gość
   poniedziałek, 11 maj, 2020, 7:54:02 |

   Zdecydowanie. Ujęcie aktualnej rzeczywistosci idealne.

Skomentuj