Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 12 mar, 2020 | komentarze 2

Apel Burmistrza Gminy Mosina (aktualizacja)

„Szanowni Państwo, apeluję o pozostanie w domach zawsze, gdy tylko ich opuszczenie nie jest bezwzględnie konieczne. Ten apel kieruję szczególnie do seniorów i dzieci. Zachowajmy ostrożność i dbajmy o siebie.” – apeluje burmistrz

W związku z zagrożeniem wynikającym z rosnącej liczby zachorowań spowodowanych koronawirusem w naszej gminie, w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców:

Apeluję o ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt w Urzędzie Miejskim w Mosinie. Ograniczenie nie dotyczy spraw wymagających pilnego i osobistego stawiennictwa.

Informacje o prowadzonych postępowaniach w indywidualnych sprawach udzielane są telefonicznie przez poszczególne Referaty Urzędu Miejskiego w Mosinie.

Informuję również, że niezbędną dokumentację dotyczącą prowadzonych postępowań można dostarczyć korespondencyjnie korzystając z narzędzi  ePUAP, e-BOI czy korespondencji pocztowej i kurierskiej. Zachęcam do kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz kontaktu telefonicznego.

Uwaga! Akcja informacyjna Policji i Straży Miejskiej w Mosinie.

 Akcja informacyjna Policji i Straży Miejskiej w Mosinie.

Akcja informacyjna Policji i Straży Miejskiej w Mosinie.

apel burmistrza gminy Mosina

apel ministra

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • ...
  czwartek, 12 mar, 2020, 10:11:53 |

  Samokontrola koronawirus.
  Tak informowani są ludzie w Kanadzie. Nowy koronawirus NCP może nie wykazywać oznak infekcji przez wiele dni, a skąd wiesz, czy jesteś zarażony? Najnowsze informacje mówią, że okres inkubacji może potrwać do 20 dni, zanim objawy COVID 19 staną się widoczne. Kiedy dana osoba ma gorączkę i / lub kaszel i idzie do szpitala, płuca są zwykle już w 50% włókniste i jest zwykle za późno! Tajwańscy eksperci oferują prostą samokontrolę, którą możemy zrobić każdego ranka; Weź głęboki oddech i wstrzymaj oddech na 10-15 sekund. Jeśli pomyślnie ukończysz egzamin bez kaszlu, dyskomfortu, ścisku lub ucisku itp., znaczy to, że w płucach nie ma zwłóknienia, co w zasadzie oznacza brak infekcji. Wykonuj autotest codziennie rano i w krytycznych momentach! 
  Inna, doskonala rada japońskich lekarzy leczących przypadki COVID-19. Każdy powinien upewnić się, że usta i gardło są wilgotne i nigdy nie są suche. Weź kilka łyków wody co najmniej co 15 minut. DLACZEGO?
  Nawet jeśli wirus dostanie się do ust … razem z pitą wodą lub innymi płynami przepływa przez przełyk do żołądka. Tam kwas żołądkowy zabija wirusa. Jeśli nie pijesz regularnie wystarczającej ilości wody … wirus może dostać się do tchawicy i płuc. To jest niebezpieczne.

  • ixi
   czwartek, 12 mar, 2020, 17:52:31 |

   Uważam że powinniście odciąć możliwość komentowania artykułów związanych z koronawirusem. Dlaczego? Takie posty jak powyżej, domorosłych niespełnionych lekarzy mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Jeden z drugim weźmie to za pewnik i ignorując inne objawy uzna że jest zdrowy. Masakra.

Skomentuj