T-Roc Salon VW Berdychowski Stary Browar - dziecięca radość na święta
Redakcja GMP | poniedziałek, 6 kwi, 2020 | komentarze 2

Apel policjantów: Uwaga na oszustów

Policjanci przypominają mieszkańcom o ograniczeniu do niezbędnego minimum kontaktu z innymi osobami. Przestrzegają też przed coraz częstszymi przypadkami oszustw pod pretekstem walki z koronawirusem.

Szanowni Państwo Apelujemy!

Pozostańcie w domach, ograniczcie kontakty i wyjścia do niezbędnego minimum, a w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia nie wahajcie się wezwać Nas do pomocy.

Okres epidemii, to także czas gdy oszuści próbują za wszelką cenę pozyskać pieniądze w szczególności od seniorów pod pretekstem walki z KORONAWIRUSEM. Nie ulegajmy emocjom i pamiętajmy, że instytucje zajmujące się walką z epidemią nie kontaktują się z osobami prywatnymi, nie oferują maseczek czy testów na KORONAWIRUSA, nie zbierają datków w mieszkaniach i domach, nie sprzedają szczepionek i cudownych medykamentów oraz nie prowadzą dezynfekcji mieszkań.

Pamiętajmy!

Jeżeli zadzwoni telefon, a po drugiej stronie rozmówca nakłania Nas na przekazanie pieniędzy, oferuje produkty medyczne, diagnostykę wirusową to jest to prawdopodobny oszust. W takiej sytuacji najlepiej należy się rozłączyć, a następnie poinformować o takiej rozmowie Policję pod nr. 112. Policja wciąż monitoruje kwestię przestępczości i codzienne ujawnia przypadki oszustw. Większość z tych przypadków kończy się ukaraniem sprawców, jednak pełny sukces możemy osiągnąć wyłącznie przy wsparciu obywateli.

PRACUJEMY DLA WAS! ZOSTAŃCIE W DOMU DLA NAS!

Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Policja ostrzega i radzi - plakat

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Krzysztof
    poniedziałek, 6 kwi, 2020, 14:26:39 |

    Niestety zaistniałą sytuacją sprzyja oszustom. Wiele rzeczy odbywa się teraz przez telefon. Trzeba przestrzec zwłaszcza starsze osoby, które niejednokrotnie gubią się już, co się dzieje.

  • Tomek
    sobota, 11 kwi, 2020, 23:25:30 |

    Myślałem że ostrzegają przed obietnicami włodarzy mosińskich.

Skomentuj