Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Wojtek Pierzchalski | poniedziałek, 5 paź, 2020 | 1 Komentarz

Trudne życie w czasie remontów. Będą zmiany na Łaziennej i Kanałowej

Dwie ulice w od początku remontu Leszczyńskiej służą kierowcom jako objazd. Mieszkańcy skarżą się na łamanie przepisów, dziury i permanentny kurz nad ich domami. Urząd zapowiada zmiany.

Tydzień temu opisywaliśmy sytuację mieszkańców ulic Kanałowej i Łaziennej w Mosinie. Skarżyli się na niestosowanie się do przepisów przez kierowców, jak i to, że Urząd Miejski nie chce im pomóc. Jak twierdzą, gdy prosili o postawienie znaków ograniczających prędkość, zostali zbyci, urzędnicy mieli również nie zgodzić się na polewanie ulicy Kanałowej wodą.

– My naprawdę rozumiemy, że kierowcy chcą ominąć korki. Remonty są uciążliwe dla nas wszystkich. Chcemy tylko, żeby jeździli wolniej, a urząd prosimy o pomoc. Nikt nas jednak nie słucha i mamy tego dość – mówili mieszkańcy ulicy Kanałowej.

Nasi rozmówcy przekonują, że w czasie suchych dni, nad ich głowami unoszą się tumany kurzu. Dlatego chcieli, by ich ulica była polewana wodą. Pojawiły się wtedy informacje, jakoby urząd w Mosinie zlecił zraszanie jedynie ulicy Łaziennej. Joanna Nowaczyk z UM prostuje te informacje.

– Zlecenie zraszania ulic gruntowych dotyczy zarówno ulicy Kanałowej, jak i Łaziennej i zależne jest od aktualnej sytuacji pogodowej w danym dniu – przekazuje koordynatorka ds. obsługi mediów z mosińskiego magistratu.

Na Kanałowej i Łaziennej mają także się pojawić znaki ograniczające prędkość i ostrzegające o kurzu i pyle. Do tej pory Gmina nie dysponowała ich wystarczającą ilością.

– Ze względu na brak odpowiedniej ilości na stanie Gminy znaków informujących o powstającym kurzu i pyle, ze wskazaniem ograniczenia prędkości do 20km/h podczas przejazdu, zlecono ich zakup oraz ustawienie na wjeździe tych ulic. Znaki zostaną ustawione po ich dostarczeniu przez realizującego zlecenie zakupu, co zgodnie z przekazaną przez niego informacją powinno nastąpić w przyszłym tygodniu – zapewnia Joanna Nowaczyk z UM Mosina.

Mieszkańcy póki co doczekali się wyrównania nawierzchni na swoich ulicach.

Stan nawierzchni na ul. Kanałowej pod koniec września. Dziś ulica jest już wyrównana.

Dwie kameralne ulice rozjeżdża także ciężki sprzęt.

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Wasze komentarze (1)

  • Mieszkanka
    wtorek, 6 paź, 2020, 12:19:17 |

    A może by tak szanowni mieszkańcy tych dwóch ulic umożliwili kierowcom przejazd, a nie stawiali swoje samochody po obydwóch stronach drogi, tak że trzeba jeździć slalomem, albo w ogóle nie ma przejazdu.

Skomentuj