Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Ewa Kazimierska | poniedziałek, 18 maj, 2020 | komentarze 2

Bezpieczna kultura w czasie pandemii. Kino samochodowe w Mosinie?

Po wprowadzeniu przez Rząd kolejnego etapu łagodzenia obostrzeń pojawiła się możliwość zorganizowania przez Mosiński Ośrodek Kultury i Jadłodzielnię Mosina kina plenerowego.

Chociaż stwierdzenie, że koronawirus zmieni rzeczywistość jest już mocno spowszedniałe, to rzeczywiście pojawi się kilka „ewolucji” w naszej codzienności. Musimy przyzwyczaić się do nowego trybu życia, w którym szczególną uwagę przywiązujemy do ochrony swojego zdrowia. Chcemy wrócić do normalności, jednocześnie wciąż musimy zachowywać dystans społeczny. Jak to zrobić?

kino samochodowe

Kina samochodowe przeżywają teraz swój wielki powrót. Liczymy, że także w Mosinie będziemy mieli okazję w ten sposób oglądać filmy. źródło: facebook Jadłodzielnia Mosina

Jadłodzielnia Mosina wpadła na pomysł, aby przywrócić kino plenerowe. Na początku, ze względu na pogodę miałoby ruszyć kino samochodowe. Realizacją zajmuje się MOK. Obecnie prowadzone są intensywne przygotowania organizacyjne i techniczne. Potrzebne są szczegółowe wytyczne z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Całe przedsięwzięcie będzie wspierane medialnie przez Jadłodzielnię Mosina, która pomoże także przy organizacji miejsca. Planuje się także zaprosić do współpracy lokalną gastronomię, aby była możliwość zamawiania jedzenia do samochodów. Dźwięk w autach będzie transmitowany drogą radiową. Obecnie brane są pod uwagę dwie lokalizacje: przy MOK lub na targowisku. Seanse będą musiały być biletowane ze względu na ograniczenia wynikające z przepisów i ilości miejsca dla samochodów. Organizatorzy pragną, aby kino ruszyło jak najszybciej i robią wszystko co w ich mocy, aby tak się stało.

jadłodzielnia mosina

Od poniedziałku (18 maja br.) kino samochodowe startuje w Poznaniu, w najbliższym czasie planuje się otwarcie 6 takich miejsc w samym Poznaniu. Trend kin samochodowych przybył do nas z Ameryki, gdzie taka forma była bardzo popularna w latach 50-tych i 60-tych. Teraz, z powodu pandemii, kina samochodowe przeżywają swój wielki powrót.

Jeszcze nie wiemy dokładnie, jakie filmy będziemy mogli oglądać w nowym kinie. Jednak ze względu na przestój sprzedażowy wśród dystrybutorów, organizatorzy liczą na możliwość negocjacji dobrych warunków i zakup ciekawych produkcji. My już nie możemy się doczekać. Chociaż skłaniamy się również ku stwierdzeniu, że to co będzie na ekranie nie jest aż tak ważne, jak cały klimat wyjścia po wielu dniach #zostajęwdomu.

przekąska w samochodzie

źródło: pixabay.com

Wasze komentarze (2)

  • Krzysztof
    wtorek, 19 maj, 2020, 9:14:20 |

    Super pomysł. Oby tylko wypalił. Trzymam kciuki.

  • Gość
    wtorek, 19 maj, 2020, 12:29:05 |

    Kino samochodowe to super pomysł !!

Skomentuj