T-Roc Salon VW Berdychowski Stary Browar - dziecięca radość na święta
Redakcja GMP | niedziela, 25 paź, 2020 | komentarze 2

„Bo niemożliwe nie istnieje”

Strażacy z OSP Mosina oraz OSP Radzewice podjęli się operacji wydobycia łodzi wędkarskiej z silnikiem, która zatonęła w Warcie, na głębokości 4 metrów. Cała relacja okiem strażaków OSP Mosina.

„Nie zawsze trzeba uratować drugiej osobie życie, by mieć zadowolenie z tego co się robi”

Są takie zdarzenia, do których podchodzimy ambicjonalnie. Dzieje się tak z reguły, gdy człowiek nie może znaleźć nigdzie pomocy, a pomoc takową powinien otrzymać. Kilka dni temu na Warcie na wysokości Puszczykowa zatonęła w środku nurtu łódka wędkarska z silnikiem. „Największym pechem wędkarzy” było to, że mieli kamizeli asekuracyjne i się sami uratowali. Inaczej pewnie wszyscy ruszyli by nieść pomoc. Uratowali się, ale problem został, bo łódź to jakieś mienie do tego silnik i paliwo, związane z tym zagrożenie ekologiczne, więc wypadało by to z dna Warty podnieść. Niestety nikt oficjalnie nie był chętny się tym zająć. Panowie trafili w końcu do nas i choć nurków nie mamy, a łódka leżała dnem do góry na głębokości 4 metrów w silnym nurcie podjęliśmy się tematu. W ramach ćwiczeń spędziliśmy dziś tam prawie cały dzień, nie było łatwo, ale bazując na naszym sprzęcie i doświadczeniu udało się wydobyć łódkę z rzeki. I może zrobiliśmy kawał dobrej nikomu niepotrzebnej roboty, ale lubimy przywracać wiarę ludziom w innych ludzi. Że komuś się jeszcze chce i nie jest ciężko i nie zawsze trzeba uratować drugiej osobie życie by mieć zadowolenie z tego co się robi. Dziękujemy jak zawsze za pomoc i świetną współpracę kolegom z OSP Radzewice którzy wspomagali nas w tych działaniach i jak zawsze stanęli na wysokości zadania.

PS. Przepraszamy kibicujących nam ludzi na brzegach, że w pewnym momencie kilka słów niecenzuralnych niosło się po wodzie, ale był moment, że naprawdę było ciężko i musiało być szybko by nam łódka nie uciekła z powrotem na dno 😊 a podobno przerywniki przyspieszają działanie, choć nie jest to udowodnione naukowo.

Źródło, zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna w Mosinie

OSP: wydobycie przewróconej łodzi wędkarskiej z Warty

OSP: wydobycie przewróconej łodzi wędkarskiej z Warty

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  poniedziałek, 26 paź, 2020, 12:08:23 |

  Brawo panowie Strażacy !

 • Kaśka
  poniedziałek, 26 paź, 2020, 14:08:05 |

  Rewelacja :D!!!

  Bo jak nie Wy to kto?
  Gratulacje.

Skomentuj