Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 2 lip, 2020 | 1 Komentarz

Czapury: Dziecko zakażone koronawirusem. Uczęszczało do przedszkola

Komunikat w sprawie potwierdzenia jednego przypadku zakażenia COVID-19 u dziecka uczęszczającego do Prywatnego Przedszkola Happy House w Czapurach, zlokalizowanego w budynku przy ul. Poznańskiej 18.

Komunikat Burmistrza z dnia 2 lipca 2020

Dzisiaj,  2lipca br. do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Mosinie wpłynęła informacja o potwierdzeniu jednego przypadku zakażenia COVID-19 – u dziecka uczęszczającego do Prywatnego Przedszkola Happy House w Czapurach.

Dyrektor tej placówki poinformował o zgłoszeniu zaistniałej sytuacji do Sanepid-u i o zamknięciu przedszkola, na terenie którego zostały wdrożone standardowe czynności według wytycznych PSSE w Poznań. Dyrektor Prywatnego Przedszkola Happy House w Czapurach prowadzi także Prywatny Żłobek Familijne Skrzaty zlokalizowany również w tej miejscowości, przy ul. Żurawinowej 2. Jak poinformował w wytycznych Sanepidu nie było wskazania do zamknięcia żadnej z  tych placówek, a jedyne wskazania dotyczące kwarantanny. Dyrektor podjął jednak decyzję o zamknięciu całego budynku przedszkola przy ul. Poznańskiej 1, gdzie wystąpił przypadek zakażenia COVID-19. Żłobek zlokalizowany w drugim budynku, funkcjonuje normalnie.

Przedszkole Happy House jest placówką prywatną, zlokalizowaną na terenie naszej gminy. Jestem w stałym kontakcie z dyrekcją placówki, gminnymi służbami oraz Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego Starosty Poznańskiego i Komisariatem Policji w Mosinie.

Komisariat Policji w Mosinie monitoruje sytuację osób objętych kwarantanną, na której przebywa obecnie 18-cioro dzieci (z dwóch grup przedszkolnych z budynku przy ul. Poznańskiej 18) oraz 3 jego pracowników. Kwarantanną zostały również objęte rodziny tych dzieci i tych pracowników przedszkola. Jak poinformował mnie dyrektor placówki, 6lipca br. 18- cioro objętych kwarantanną dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola Happy House, a także profilaktycznie pracownicy Prywatnego Żłobka Familijne Skrzaty w Czapurach przy ul. Żurawinowej 2 poddani zostaną testom na obecność koronawirusa.Gmina Mosina udzieli wsparcia tej placówce w zakresie przeprowadzenia dezynfekcji przez gminną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej, która zostanie wykonana do 6 lipca br.

Dyrektor Prywatnego Przedszkola Happy House w Czapurach poinformował, że dziecko, u którego potwierdzono obecność koronawirusa przechodzi zakażenie bezobjawowo i zaraziło się od swojej babci. Babcia nie jest mieszkanką Gminy Mosina a do zakażenia dziecka doszło podczas wyjazdu.

Pomimo, że staramy się funkcjonować normalnie, musimy jednak wciąż pamięta o obecności zagrożenia COVID-19, co pokazują zmienne statystyki. Dlatego w dalszym ciągu stosujmy się do wytycznych i zaleceń sanitarnych, dbajmy o nasze bezpieczeństwo zdrowotne, higienę i o podnoszenie własnej odporności. Sytuację monitoruję na bieżąco, a o wszelkich zmianach będę Państwa informował.

znak Czapury

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • WLZ
    czwartek, 2 lip, 2020, 14:04:59 |

    Dużo zdrowia dla wszystkich!

Skomentuj