Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Materiały partnera | piątek, 10 kwi, 2020 |

Czy na zakupach przez Internet można stracić?

Zakupy przez Internet wymagają strategii i przemyślanego działania. Tylko wtedy znajdziesz najlepsze okazje. Jeśli wybierzesz pierwszą z wierzchu ofertę i nie porównasz jej z innymi, to zapewne sporo przepłacisz. Sprawdź, w jakich sytuacjach możesz stracić na zakupach internetowych.


3 sytuacje, na których możesz stracić kupując online

Kupowanie nowej kolekcji

W szczególności w sklepach z odzieżą co sezon pojawia się nowa kolekcja. Jednak nie da się ukryć, że ceny tych ubrań są zdecydowanie droższe, niż powinny. Nie warto wtedy robić zakupów. Tym bardziej, że często już po kilku tygodniach ceny spadają często o 30%, 50%, a nawet 70%. Dlatego, jeśli nie chcesz płacić marży na wyrost, to po prostu przejrzyj nową kolekcję, zapisz sobie do zakładek wybrane części garderoby i co jakiś czas odwiedzaj stronę. Dzięki temu być może wkrótce natkniesz się na okazyjną cenę i znacznie zaoszczędzisz. W takiej sytuacji koniecznie wykaż się większym samozaparciem i przeczekaj czas, gdy ceny są najwyższe.

zakupy internetowe - laptop

zakupy internetowe – laptop

Nie szukanie promocji i rabatów

W sklepach internetowych często znajdują się zakładki — promocje, dlatego koniecznie przejrzyj je, aby nie przeoczyć akcji promocyjnych. Do tego niemal każdy sklep ma newsletter, do którego możesz się zapisać, aby zgarnąć rabat, sięgający kilkunastu lub kilkudziesięciu procent. Wykorzystasz go wtedy na pierwsze czy też kolejne zakupy.

Oczywiście nie zawsze wszystkie okazje są widoczne na pierwszy rzut oka, dlatego koniecznie sprawdź też witryny takie jak Mamyje, aby wyszukać dany sklep i zyskać dodatkowy kod rabatowy.
Jeśli się pospieszysz i zrobisz zbyt spontaniczne zakupy, to niepotrzebnie stracisz pieniądze. Dlatego koniecznie tego nie rób! Im szybciej zmienisz swoje nawyki, tym więcej pieniędzy pozostanie w Twoim portfelu.

Płacąc za dostawę

Kolejną niekorzystną sytuacją, która podbija Twój rachunek w sklepie internetowym, jest płacenie opłat za dostawę. Teoretycznie w sklepie stacjonarnym takie opłaty by się nie pojawiły, choć tak naprawdę konieczne byłoby zapłacenie za paliwo czy bilet w komunikacji miejskiej. Tak czy owak, najkorzystniejszą okazją jest po prostu znalezienie sklepu online, który oferuje darmową dostawę. Często ustawiony jest też próg związany z minimalną kwotą zamówienia, od której oferowana jest bezpłatna wysyłka zamówienia, np. powyżej 50 zł czy też 100 zł.
Koniecznie zrezygnuj z opcji, gdzie koszty dostawy są bardzo wysokie, gdyż wtedy nawet skorzystanie z promocyjnego kodu rabatowego, nie będzie już tak opłacalne.

Research kluczem do opłacalnych zakupów

Kiedy decydujesz się na zakupy online, musisz poświęcić odrobinę czasu. Jeśli tego nie zrobisz, to być może zaoszczędzisz czas, ale za to stracisz zupełnie niepotrzebnie za dużo pieniędzy. Wtedy zdecydowanie będzie można stwierdzić, że nie zyskałeś na zakupach internetowych, a przecież nie o to w tym chodzi. Z założenia taka forma kupowania ma być nie tylko wygodna, ale przy okazji też opłacalna finansowo. Dlatego poczytaj inne nasze porady na temat taniego kupowania w sieci i przestań przepłacać.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj