Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Ewa Kazimierska | środa, 12 sie, 2020 |

Czy powstanie nowy budynek Przedszkola Integracyjnego nr 3 w Mosinie?

Obecny budynek Przedszkola Integracyjnego nr 3 przy ul. Topolowej w Mosinie powstał w 1981 roku. Miał to być obiekt tymczasowy, przeznaczony do dalszej rozbudowy. Od tamtego czasu minęło prawie 40 lat, a zmieniło się niewiele. 11 lutego br. Burmistrz Gminy Mosina wydał obwieszczenie,w którym informuje, że ustalona została lokalizacja inwestycji rozbudowy przedszkola z pomieszczeniami żłobka oraz rozbiórką istniejącego budynku.  Jest to już druga decyzja w tej sprawie i stanie się ostateczna w połowie marca 2020r. Konkretnych terminów rozpoczęcia prac budowlanych jednak nie ma. W 2020r. inne inwestycje w zakresie Oświaty wyniosą około 20 mln złotych. W budżecie na ten rok budowa przedszkola nie została już uwzględniona. Przewiduje się, że będzie to 2021/22 rok. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta, pozwolenie na budowę ma zostać wydane mniej więcej w połowie roku. Projekt rozbudowy budynku jest już gotowy. Został złożony wniosek o wydanie decyzji pozwolenia na budowę, ale postępowanie zostało zawieszone ze względu na procedowaną decyzję na wycinkę drzew oraz uzyskanie nowej decyzji o lokalizacji celu publicznego uwzględniającą możliwość lokalizacji miejsc postojowych.

przedszkole topolowa

Budynek Przedszkola Integracyjnego nr 3 W Mosinie

Państwowy Żłobek to instytucja, której od lat brakuje w naszej Gminie. Problem rośnie wraz z ilością nowych mieszkańców. Młodzi rodzice, którzy muszą szybko wrócić do pracy ratują się najczęściej pomocą dziadków lub wynajmują nianie. Funkcjonują także prywatne placówki. ,, Moje dziecko jest jeszcze za małe na przedszkole. Powrót do pracy to dla mnie prawdziwe logistyczne wyzwanie. Państwowy żłobek w Mosinie ułatwiłby życie wielu młodym rodzicom.”- Pisze nasza Czytelniczka. Jedna placówka to i tak za mało jak na Naszą Gminę, jednak od czegoś trzeba zacząć.

przedszkole topolowa

Plac zabaw przy Przedszkolu Integracyjnym nr 3 w Mosinie

Remont jest konieczny. Brakuje odpowiedniej termoizolacji. Budynek jest wykonany z komponentów, które miały być tymczasowe, a po tylu latach zdecydowanie źle spełniają swoją funkcję. Podczas upałów, wysoka temperatura w środku jest bardzo uciążliwa. Brakuje także miejsca. Personel przedszkola robi wszystko co w ich mocy, aby dogodzić dzieciom. Jest to naprawdę wyjątkowe miejsce, w którym pracują ludzie w pełni oddani temu co robią. Chcielibyśmy aby mogło ono funkcjonować w dużo lepszych warunkach niż obecnie.

Napisano przez Ewa Kazimierska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Skomentuj