Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | wtorek, 20 paź, 2020 |

Czysta energia w Radiowym Poniedziałku MPL

Jednym i drugim nie brakuje energii. Mowa oczywiście o gościach poniedziałkowej audycji Radia MPL. Niezbędną do życia energię pozyskują ze źródeł odnawialnych, czyli np. z wiatru, słońca i wody. Dowiemy się, że baterie możemy ładować zarówno z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy techniki jak i … odbywając wyprawę kajakową do Bałtyku.

Techniczne niuanse wynikające z zastosowania odnawialnych źródeł energii w naszych domowych gospodarstwach, przybliżyli nam specjaliści z firmy VIRTUD, panowie Piotr Napierała i Piotr Klim. O tym jak z konsumenta energii stać się prosumentem, co to znaczy, i jakie korzyści z tego wynikają, można usłyszeć w pierwszej części audycji.

Piotr Klim i Piotr Napierała z firmy VIRTUD

W drugiej części rozmawialiśmy z grupą „pozytywnych wariatów”, którzy kajakami przepłynęli z Puszczykowa do Dziwnowa nad Morzem Bałtyckim. W 6 dni pokonali 460 kilometrów, ładując swoje „akumulatory” energią z wiatru, słońca i wody.

Michał, Sebastian, Bartek i Mikołaj – uczestnicy kajakowej wyprawy do Bałtyku

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 4)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo