Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | poniedziałek, 19 paź, 2020 | 1 Komentarz

Skwer obywatelski. Powstaje plac z inicjatywy mieszkańców

Rusza zbiórka w serwisie zrzutka.pl na skwer daszewicki. Wszystkie do tej pory zrealizowane prace, związane z rewitalizacją przystanku autobusowego przy ulicy Poznańskiej wykonane zostały przez mieszkańców Daszewic, z własnych środków, przy pomocy zaprzyjaźnionych lokalnych firm. Teraz postanowili pójść za ciosem i wybudować skwer.

„Wspólny plac – wspólna sprawa!”

Zagospodarowanie terenu ma na celu stworzenie reprezentacyjnej przestrzeni oraz wykreowania lokalnego miejsca przyjaznego mieszkańcom.- Przeprowadzona inicjatywa potwierdziła, że w grupie naszych mieszkańców są osoby bardzo wysoko ceniący sobie taką wartość jak potrzeba dzielenia się z innymi oraz mający predyspozycje do aktywności i zaangażowania w tego typu przedsięwzięciach. Sprawmy, by nasza wieś była ładniejsza, zróbmy to razem. Wspólny plac – wspólna sprawa! – informują mieszkańcy Daszewic na łamach strony Lepsze Daszewice na facebooku.

Stowarzyszenie nie otrzymuje żadnej pomocy finansowej z Gminy Mosina. Wszystkie prace realizowane są ze środków własnych mieszkańców. – Pewnie zauważyliście sporo zmian dzięki zaangażowaniu sporej grupy mieszkańców i wsparciu wielu hojnych osób udało się wykonać kawał dobrej roboty. Tylko dzięki Waszej życzliwości możemy realizować nasze działania i kontynuować projekty poprawiające estetykę wsi i wpływające na lepszą jakość życia. Chcemy jeszcze więcej! Pomóżcie nam stworzyć miejsce reprezentacyjne, wizytówkę Daszewic. Nasze możliwości finansowania tak dużego projektu są ograniczone. Wszystkie koszty pokrywamy z własnych środków i dzięki darczyńcom, którzy są dla nas ogromnym wsparciem. – dodają organizatorzy i apelują do osób dobrej woli o wsparcie ich działań.

Pieniądze na realizację tej obywatelskiej inwestycji można wpłacą tutaj: https://zrzutka.pl/a5juwa

Przystanek autobusowy, rewitalizowany przez mieszkańców Daszewic

Przystanek autobusowy, rewitalizowany przez mieszkańców Daszewic

Przystanek autobusowy przy ulicy Poznańskiej w Daszewicach

Przystanek autobusowy przy ulicy Poznańskiej w Daszewicach

źródło, zdjęcia: Stowarzyszenie Lepsze Daszewice

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 7)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • kajka
    poniedziałek, 19 paź, 2020, 21:52:10 |

    Super inicjatywa, brawo!
    Nasuwa się tylko pytanie, gdzie wkład gminy? Pewno zadowoleni, że ktoś za nich robotę robi.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +6 (Głosujących: 6)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo