Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | czwartek, 2 sty, 2020 |

Dlaczego warto zainteresować się dwupoziomowymi apartamentami?

W przeciwieństwie do apartamentu jednopoziomowego ten dwupoziomowy posiada szereg zalet niespotykanych w przypadku tradycyjnego budownictwa.

Co jednak ciekawe, nie wszyscy mieszkańcy Polski doceniają taką możliwość. W niniejszym artykule wyróżnimy najważniejsze atuty tego typu mieszkania.

Funkcjonalne wnętrze

Przede wszystkim apartament dwupoziomowy zdatny jest do aranżowania go na wiele sposobów, dzięki czemu znacznie wzrasta jego funkcjonalność. Aby zapewnić sobie ten efekt, należy podzielić domowe przestrzenie na dwie: dzienną na parterze, w którym to będą znajdować się pomieszczenia użytkowe, jak kuchnia, salon i nocną na piętrze, zagospodarowana dla pokoi sypialnianych oraz biurowych, dostępnych jedynie dla domowników. Zawsze można też urządzić na górze przestrzeń dedykowana dzieciom. Warto też nadmienić, że takie apartamenty wyposażone są w dwie łazienki – jest to szczególnie istotne, gdy zamieszkiwane są przez większą ilość osób.

dlaczego warto zainteresować się dwupoziomowymi apartamentami

dlaczego warto zainteresować się dwupoziomowymi apartamentami

Dostępna powierzchnia

Ludzie będący miłośnikami dużych powierzchni z pewnością docenią dostępną powierzchnię apartamentów dwupoziomowych. Należy w tym miejscu uświadomić sobie, że skala faktycznego metrażu będzie dla nas dostępna wtedy, gdy wdrożone zostaną niezbędne skosy i schody. Precyzyjnie rozpieszczone mogą za to stać się dodatkowym miejscem, które można chociażby przeznaczyć do magazynowania domowych przedmiotów. Ze schodów można też zrobić istotny element wizualny apartamentu, cieszący oczy zarówno domowników, jak i potencjalnych gości.

Niespotykany komfort

Przeważnie dwupoziomowy apartament usytuowany jest na najwyższych piętrach danego budynku mieszkalnego. Za sprawą tego rozwiązania lokatorzy nie muszą martwić się o potencjalne hałasy, będące wynikiem działania nieznośnego sąsiada. Będzie to szczególnie ważne dla ludzi, którzy stracili cierpliwość do cienkich łatwo przepuszczalnych dźwięk ścian. Istotna jest też kwestia balkonu, który z tak wysokiego poziomu z pewnością będzie oferować niesamowite widoki.

Kwestia ceny

Może się wydawać, że taki obiekt będzie drastycznie droższy, od apartamentu jednopoziomowego. Sytuacja jednak zmienia się, gdy piętro traktowane jest jako zagospodarowane poddasze. Jeśli weźmiemy pod uwagę skosy, znacząco zmniejsza się dostępna do użytku przestrzeń, a finalnie – również cena za m2.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj