Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 3 mar, 2020 |

Czyste Powietrze i Mój Prąd – dofinansowania

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie montażu fotowoltaiki oraz wymiany źródeł ciepła w rządowych programach „Mój Prąd” oraz „Czyste powietrze„.

Mój Prąd

Mój Prąd to program finansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Wnioski o dofinansowanie można składać do 18 grudnia 2020 roku. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z odnawialnych źródeł energii, jakim są instalacje fotowoltaiczne. Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji, maksymalnie 5000 złotych.

Fotowoltaika prosumencka przeżywa prawdziwy boom za sprawą programu Mój Prąd, w którym do wykorzystania mamy jeszcze prawie 90 proc. z miliardowego budżetu. Te pieniądze pozwolą na dofinansowanie nawet 200 tys. instalacji, które mogą wygenerować ok. 1 TWh zielonej energii – powiedział minister klimatu Michał Kurtyka.

Informacje szczegółowe o programie

Mój prąd – dofinansowanie w liczbach

Mój prąd – logo programu

Czyste powietrze

Na terenie gminy Mosina trwa też nabór wniosków dla osób zainteresowanych dofinansowaniem swojego przedsięwzięcia w ramach rządowego programu prowadzonego pod hasłem “Czyste powietrze”.

Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” skierowany jest do osób fizycznych posiadających prawo własności lub będących współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Dofinansowanie można uzyskać zarówno w przypadku istniejącego jednorodzinnego budynku mieszkalnego jak i nowo budowanego. W istniejących budynkach program obejmuje m.in. wymiana źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na: węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (węgiel lub biomasa), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła oraz docieplenie budynków i zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych. W budynkach powstających dofinansowanie obejmie zakup i montaż: węzłów cieplnych, kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych czy pompy ciepła.

Spotkania informacyjne w Mosinie

18 marca br., o godzinie 17.00 w Mosińskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie informacyjne, którego organizatorem jest Gminne Centrum Informacji w Mosinie.

Gminne Centrum Informacji w Mosinie we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Poznania, zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne dotyczące pozyskania dotacji w ramach programów „Czyste powietrze” i „Mój Prąd”.

Spotkanie odbędzie się 18 marca br., o godzinie 17.00 w Mosińskim Ośrodku Kultury przy ul. Dworcowej 4.

Prelegenci WFOŚiGW przybliżą zagadnienia związane z dotacjami z programów:

  1. Czyste powietrze” – Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie towarzyszących temu prac termomodernizacyjnych budynku,

  2. Mój Prąd”do 5000 zł na fotowoltaikę ; Program obejmuje dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych dla osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Udzielą także niezbędnych informacji praktycznych oraz odpowiedzą na pytania.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o kontakt z Gminnym Centrum Informacji w Mosinie. Zapisy: do 16 marca br.- nr tel. 510 197 558 oraz gci@mosina.pl.

DOTACJE czyste powietrze, mój prąd - plakat informacyjny

DOTACJE czyste powietrze, mój prąd – plakat informacyjny

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj