T-Roc Salon VW Berdychowski Stary Browar - Black Weekend
Materiały partnera | wtorek, 24 mar, 2020 |

Dyspenser do wody – przekonaj się, że to dobry wybór!

Nie jest tajemnicą, że regularne nawadnianie organizmu to czynność kluczowa dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Dwa litry płynów wypijanych w ciągu doby to absolutne minimum, które powinna spełniać każda osoba dorosła. Nie jest to wymysł lekarzy ani dietetyków, a podyktowana względami fizjologicznymi konieczność. Woda odpowiada za wiele czynności wykonywanych na bieżąco przez ludzkie ciało: pomaga usuwać toksyny, zapobiega zawałom i udarom, a także chroni nasze nerki, dzięki czemu nie wytwarzają się w nich złogi piasku czy kamienie. Regularne nawadnianie organizmu jest zatem czymś, o czym koniecznie powinniśmy pamiętać. Aby wyrobić sobie taki nawyk, warto wyposażyć swoje mieszkanie czy biuro w dyspenser do wody.

Butle z wodą – świeża woda do biura i domu

Dystrybutor do wody to idealne rozwiązanie zarówno do biura, jak i domu. To alternatywa dla wody butelkowanej, której kupowanie jest nie tylko mniej ekonomiczne, lecz także szkodzi środowisku, ponieważ zmusza nas do produkowania plastikowych śmieci. Korzystanie z dużego zbiornika zwanego dyspenserem do wody jest także bardziej wygodne. Urządzenie pobiera płyn z zamontowanej na nim 11- lub 19-litrowej butli. Można je postawić właściwie w każdym miejscu – w korytarzu, pokoju czy kuchni – nie zaburza estetyki przestrzeni. Nawet małe pomieszczenia mogą zostać wyposażone w dystrybutor do wody, ponieważ mnogość różnorodnych, dostępnych na rynku modeli pozwala na idealne dopasowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

regularne nawadnianie organizmu jest ważne dla zdrowia

Dyspensery do wody mogą zawierać zarówno wodę mineralną, jak i źródlaną. Stanowią sposób na zapewnienie szybkiego dostępu do napoju pracownikom, domownikom oraz gościom. To właśnie dlatego te urządzenia znajdują się na wyposażeniu praktycznie każdego biura, oddziału pocztowego czy urzędu. Większość dystrybutorów do wody posiada funkcje chłodzenia oraz podgrzewania napoju, dzięki czemu są uniwersalne o każdej porze roku.

Korzystanie z butli z wodą lub specjalnych urządzeń filtrujących jest doskonałym ułatwieniem dla rodzin, zwłaszcza jeżeli wśród domowników znajdują się dzieci. W ferworze codziennych obowiązków i innych aktywności często zapominamy o regularnym piciu wody, a to może prowadzić do fatalnego w skutkach odwodnienia organizmu. Może też mieć negatywny wpływ na nasz układ oddechowy i pokarmowy, wywołując podrażnienia śluzówki, a nawet poważniejsze choroby przewlekłe. Korzystanie z dystrybutora do wody w domu ma również tę zaletę, że przefiltrowana, czysta ciecz nadaje się do przygotowywania posiłków.

Dyspenser do wody – jak z niego korzystać?

Dyspensery do wody to urządzenia mechaniczne, które są proste w obsłudze. Składają się ze stojaka, umieszczonej na nim butli oraz dozownika, który zwykle jest wyposażony w dwa kurki (do wody ciepłej i zimnej). Nie wymagają specjalnej konserwacji ani dbania o nie w szczególny sposób na co dzień. Co 6 miesięcy należy jedynie przeprowadzić tzw. sanityzację, jednak ta usługa jest zwykle wykonywana przez firmę zajmującą się dostarczaniem zbiorników z wodą do klienta. Jedną z takich firm jest Dar Natury – czołowy producent dyspenserów do wody w Polsce. W naszej ofercie znajduje się również woda butelkowana, a także ekspresy do kawy i kawa w ziarnach.

Dyspenser do wody powinien być umieszczony w zacienionym miejscu, na równym podłożu zapewniającym stabilność. Wymiana starej butli na nową powinna przebiegać z zachowaniem zasad BHP. Zapasowe butle z wodą, które są dostarczane przez dystrybutora w określonych przez klienta odstępach czasowych, również należy przechowywać w miejscu pozbawionym dostępu do dużej ilości światła słonecznego. Butle są zabezpieczone specjalną folią, którą zrywa się bezpośrednio przed użyciem.

Podsumowując dyspenser do wody to doskonała alternatywa dla codziennych dostaw wody butelkowanej do biura i domu. Największymi zaletami takiego sprzętu są:

  • wygoda,
  • ekonomiczność,
  • ekologiczność.

Warto rozważyć wzięcie dyspensera w leasing i dbanie o swoje zdrowie poprzez picie odpowiednich ilości wody każdego dnia!

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Skomentuj