Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 16 mar, 2020 | komentarze 4

Działalność PSZOK-ów w Mosinie i Luboniu

Wywóz odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Luboniu będzie zamknięty co najmniej do 25.03.2020. Zapytaliśmy jak sytuacja przedstawia się w mosińskim ZUKu.

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

PSZOK (Centralny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) to miejsce, gdzie każdy mieszkaniec może nieodpłatnie, poza wyznaczonymi terminami, oddać swoje odpady. W Luboniu punkt zlokalizowany jest przy ul. Niepodległości 11. Firma KOM-LUB zajmująca się lubońską gospodarką odpadami wydała komunikat o zamknięciu punktu:

– W związku z dynamicznie rozwijającą się i niebezpieczną sytuacją związaną z Koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, z uwagi na trwający stan zagrożenia zdrowia i w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym – KOM-LUB Sp. z o. o. w Luboniu informuje, że w celu zapobiegania i ograniczenia rozprzestrzeniania się w/w zagrożenia ograniczony zostanie kontakt z klientami. Centralny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny do 25.03.2020 roku z możliwością przedłużenia. Odpady nie będą przyjmowane. – informuje KOM-LUB sp. z o.o.

Zadzwoniliśmy do Urzędu Miasta w Luboniu aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Faktycznie – punkt zbiórki odpadów zostaje zamknięty. Pozostała działalność firmy w zakresie gospodarki odpadami będzie odbywać się tak jak zazwyczaj.

pszok w Luboniu - punkt zbiórkPSZOK w Luboniu - Centralny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnychi odpadów

PSZOK w Luboniu zostaje zamknięty co najmniej do 25.03.2020

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Mosinie

W związku z sytuacją jaka ma miejsce w Luboniu zadzwoniliśmy do Zakładu Usług Komunalnych w Mosinie – Działalność zakładu jest taka jak zazwyczaj. Zmienia się tylko sposób kontaktu z klientami [komunikat poniżej – przyp.red.]. Dodzwonić się do nas zawsze można – informują przedstawiciele ZUK w Mosinie

Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych tzw. PSZOK w Mosinie

Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych tzw. PSZOK w Mosinie przy ulicy Sowinieckiej 6G  – otwarty jak zazwyczaj

Komunikat w sprawie funkcjonowania biura ZUK Sp. z o.o. oraz PUK Sp. z o.o. w Mosinie

W nawiązaniu do apelu Burmistrza Gminy Mosina z dnia 12.03.2020 r. oraz w związku z zagrożeniem wynikającym z rosnącej liczby zachorowań spowodowanych koronawirusem, w trosce o bezpieczeństwo klientów ZUK Sp. z o.o. w Mosinie oraz PUK Sp. z o.o. w Mosinie informujemy o krokach podjętych w celu przeciwdziałania zarażeniu ww. wirusem:

 • regularna dezynfekcja rąk
 • dezynfekcja klamek, poręczy, drzwi oraz przycisków w parkomatach
 • regularny pomiar temperatury ciała pracownikom spółek
 • codzienna dezynfekcja autobusów

Prosimy o ograniczenie obecności w spółkach do absolutnego minimum.

Z uwagi na powyższe zawieszona jest sprzedaż:

 • naklejek na pojemniki BIO
 • pojemników na odpady
 • abonamentów SPPN dla mieszkańców, firm oraz osób niepełnosprawnych

Uprzejmie prosimy o regulowanie należności dotyczących strefy płatnego parkowania wynikających z nałożonych opłat dodatkowych oraz upomnień za pośrednictwem przelewów bankowych.

Planowany termin odbioru odpadów wielkogabarytowych z terenów nieruchomości zamieszkałych to najwcześniej maj 2020 roku.
Harmonogramy będą dystrybuowane wśród mieszkańców na co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem zbiórki odpadów.

Ponadto informujemy, że targowisko oraz szalety miejskie zostają zamknięte do odwołania.

Informacje o prowadzonych postępowaniach w indywidualnych sprawach udzielane są telefonicznie oraz mailowo przez poszczególne działy naszych spółek. Dane kontaktowe podane są w zakładce „KONTAKT”

Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz kontaktu telefonicznego.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • orient
  poniedziałek, 16 mar, 2020, 12:56:06 |

  Dziwna decyzja w Luboniu. Na pewno efektem będzie większa ilość śmieci w lasach. Czy wyrzucanie odpadów w tych punktach wiąże się z zagrożeniem wirusem? Jakoś wątpię i mocno mnie to dziwi.

  • pilnują interesu
   poniedziałek, 16 mar, 2020, 13:03:55 |

   Obniżają koszty, wykorzystując obecne zamieszanie.

   • orient
    poniedziałek, 16 mar, 2020, 13:07:44 |

    Na to nie wpadłem.

 • ptyś
  środa, 18 mar, 2020, 18:32:46 |

  Na 20 marca macie sesje nadzwyczajną, ciekawe, zwłaszcza ta uchwała w sprawie SPPN ,tylko jak przejdzie cały proces leglislacyjny to może okazać sie, że wirus został zwalczony.Tak wogóle czy ktoś sprawdza wykupione bilety i wystawia wezwania? Może ta uchwała to uchwała widmo?! Jak bym dzisiaj dostał wezwanie za brak wniesienia opłaty parkingowej to jestem zobowiązany do zapłacenia czy nie? Widzę,że w Luboniu pszok sie zamknął.Dlaczego w Mosinie jest czynny? Czyżby pani Prezes niewpadła na pomysł jak można poszukać oszczędnosci? Proponuję kliknąć strone PUK Komorniki,pszok w Plewiskach zamknięty z oficjalnego kimunikatu.

Skomentuj