Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 17 mar, 2020 | 1 Komentarz

Uwaga na fałszywe ulotki

Oszuści coraz częściej wykorzystują trudną sytuację jaka panuje obecnie w naszym kraju. Ich celem są najczęściej osoby starsze, będące w bardzo ciężkim położeniu. Osoby te nie mają możliwości skorzystania z opieki lekarskiej, jaką mieli jeszcze do niedawna. Na domiar złego w skrzynkach pocztowych na terenie Mosiny i Puszczykowa pojawiają się fałszywe ulotki zachęcające do bezpłatnych badań…

Fałszywa ulotka

Na ulotce podana została lokalizacja badań i termin – najbliższy piątek w restauracji „Nad Starą Piwnicą”. Skontaktowaliśmy się z właścicielem restauracji, gdzie rzekomo miały być przeprowadzane owe badania. – Nie wykonujemy żadnych badań, jest to wprowadzanie ludzi w błąd. Jesteśmy restauracją, a nie laboratorium , a tym bardziej szpitalem. Proszę informować innych aby nie dali się oszukać. – powiedziała Mariola Kamzelak właściciel Restauracji „Nad Starą Piwnicą”.

Fałszywa ulotka

Fałszywa ulotka zachęcająca starsze osoby (w wieku 40-80 lat) do badań.

Uwaga na koronawirusowych oszustów!

Prosimy Państwa o przekazanie informacji seniorom, którzy nie korzystają z internetu aby zignorowali informacje zawarte w fałszywej ulotce. Warto uczulić ich też, że podobne próby będą zdarzać się coraz częściej. I bez tego są teraz w naprawdę trudnym położeniu związanym ze stanem zagrożenia epidemicznego. Fakt ten wykorzystywany jest właśnie przez oszustów.

Również Bank PKO BP ostrzega przed fałszywymi wiadomościami. Z ich treści wynika, że pieniądze z naszego konta zostaną przekazane do NBP na podstawie „specustawy o koronawirusie”. To oczywiście kłamstwo. Przestępcy polecają kliknąć w link, żeby „zatrzymać 1000 złotych”. Skutkiem będzie zainfekowanie telefonu hakerskim oprogramowaniem. Nie ma żadnych przepisów o zabieraniu pieniędzy z powodu epidemii. Pod żądnym pozorem nie klikajmy w link.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem: Nieprawdziwe informacje w związku z koronawirusem. Jak nie dać się dezinformacji i „fejkom”.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    wtorek, 17 mar, 2020, 21:01:19 |

    To są te firmy – oszuści od garnków itp.

Skomentuj