Black Friday - Stary Browar Poznań Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | piątek, 17 kw., 2020 | komentarze 2

Gdzie warto zajrzeć w internecie? Czyli kilka ciekawych linków.

Za pewne wielu z Was czuje się już jakby przeczytało i obejrzało wszystko, co jest w internecie. #ZostańWdomu trwa tak długo, że wielu z nas powoli kończą się pomysły jak wykorzystać ten czas. Mamy dla Was kilka wirtualnych propozycji na umilenie sobie wolnych chwil.

Wirtualne spacery po ciekawych zakątkach Polski

Na stronie kulturadostepna.pl/on-line/wirtualne-muzea możemy zobaczyć wiele ciekawych miejsc w Polsce. Jest to ciekawa atrakcja również dla dzieci. Do zobaczenia m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Kopalnia Soli w Wieliczce, czy Auschwitz- Birkenau.

Wirtualne wycieczki proponuje także największy tego typu portal w Polsce www.wirtualnykraj.pl

Filharmonia w Warszawie

Budynek Filharmonii w Warszawie, źródło: Wikipedia.pl

Poznajmy świat owadów

swiatmakrodotcom.wordpress.com – Tutaj możecie dowiedzieć się wiele o fascynującym świecie owadów oraz podziwiać przepiękne fotografie. Kto by pomyślał, że polskie owady są tak fascynujące.

Aplikacja ISS Now

Dzięki niej możemy obserwować naszą planetę z takiej perspektywy, z jakiej widzą ją astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Możemy skorzystać z sześciu różnych źródeł transmitujących obraz na żywo:

1. Kamera na żywo w jakości standardowej – nie wyświetla obrazu HD, ale pokazuje obraz Ziemi w czasie rzeczywistym, a od czasu do czasu także testy, konserwacje i rozmowy z Ziemią
2. NASA TV – to usługa telewizyjna świadczona przez agencję rządową Stanów Zjednoczonych, NASA (Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej).
3. NASA TV Media
4. Spacer kosmiczny (nagrany) – Wyjątkowe obrazy w jakości HD z kamer astronautów przebywających na zewnątrz MSK.
5. Wewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – Wybierz się na spacer po modułach MSK, z astronautami w rolach przewodników.
6. Kanał docelowy – Okazjonalny obraz na żywo z kamer w siedzibie NASA, ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) i Roskosmos (Rosyjskiej Agencji Kosmicznej)

Wiele ciekawych zdjęć i filmów znajdziemy także na portalu NASA. www.nasa.gov

Jeżeli tęsknicie za podróżami…

To proponujemy odwiedzenie blogów podróżniczych, dzięki którym na chwilę możemy poczuć się jak na dalekiej wyprawie. Na blogu www.lkedzierski.com możemy poczytać o niezwykłych przygodach młodego małżeństwa podróżującego po świecie z dzieckiem. Również na blogu jerzypawleta.pl możemy pooglądać wiele wspaniałych fotografii pięknych zakątków świata.  Jeżeli jesteście fanami takich klimatów, to warto odwiedzić stronę czarnobyl.pl/artykuly/prypec/wirtualna-wycieczka-po-prypeci.

Na stronie www.worldcam.pl możemy po prostu poobserwować najróżniejsze miejsca na ziemi w czasie rzeczywistym.

wodospad

Wodospad w Otway National Park, źródło: wikipedia.pl

Jeżeli kochacie domowe porządki,

lub dopiero chcecie stać się perfekcjonistami w tym temacie to zachęcamy do poczytania blogów o tej tematyce. Na stronie czysty-zysk.com poznamy sposoby na zajmowanie się swoim domem w sposób oszczędny i ekologiczny. Tutaj niebalaganka.pl dowiemy się jak zrobić domowy płyn antybakteryjny, a także jak dobrze rozpocząć wiosenne porządki. Dla miłośników roślin proponujemy: fajnyogrod.pl/. Na koniec zostawiamy dla Was odwiedzenie strony porządkowego guru czyli Marie Kondo. Jej metoda układania ciuchów uzależnia – konmari.com.

Kilka ciekawych kanałów na YouTube’ie.

https://www.youtube.com/channel/UC4lp9Emg1ci8eo2eDkB-Tag Tutaj znajdziecie prawdziwy spokój.

https://www.youtube.com/channel/UCYulrOk4EbqL833oETw0bWQ kolejne piękne filmy z podróży.

https://www.youtube.com/channel/UC-PX7-cvovlYEzbepHLaFXg Cuda Świata, tego nie trzeba nikomu polecać.

ocean

źródło: Nature Relaxation Films

Na koniec proponujemy odwiedzić facebook’owy profil Galerii Sztuki w Mosinie, gdzie można teraz podziwiać wiele pięknych prac.

mosinianki w kolorze

Mosinianki Pokolorowane- zdjęcia z wystawy do obejrzenia na facebook’owym profilu Galerii Sztuki w Mosinie

Mamy nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie i chociaż na chwilę oderwiecie się od codzienności. Życzymy udanego szperania po sieci i czekamy na Wasze propozycje.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.2/10 (Głosujących: 5)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Janusz Kamiński
  wtorek, 21 kw., 2020, 9:34:59 |

  Dziękuję za dobry zestaw linków. ;)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: 0 (Głosujących: 0)
 • Alicja
  wtorek, 28 kw., 2020, 20:53:09 |

  O sprzątaniu nie muszę czytać, wystarczy mi że na święta robiłam generalne porządki, a na co dzień mam roombę do pomocy ;) Ale wirtualny spacer po Polsce czy MSK podoba mi się. Na pewno tam zajrzę :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo