Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Ewa Kazimierska | środa, 29 kwi, 2020 |

II etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Otwarcie żłobków i przedszkoli.

4 maja br. premier Mateusz Morawiecki planuje wprowadzić drugi etap znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.

-Od 6 maja chcemy dopuścić możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli. (…) Od 4 maja otwieramy hotele i miejsca noclegowe (…). 4 maja będą również mogły być otwarte galerie handlowe.- Mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej dotyczącej II etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19.

II etap

Po długim weekendzie majowym osoby chore mogą wrócić na rehabilitację, a różnego rodzaju instytucje kulturalne i biblioteki będą otwierane stopniowo, po konsultacjach z sanepidem.

– To dobre wiadomości dla gospodarki, ale powinniśmy nadal działać odpowiedzialnie. Od dyscypliny społecznej zależą terminy kolejnych etapów odmrażania gospodarki – mówi Mateusz Morawiecki.

II etap

Hotele i noclegi na nowo mogą przyjmować gości, jednak hotelowe baseny i siłownie nadal pozostaną zamknięte. Polska Federacja Fitness domaga się uwzględnienia ich branży w III, a nie w IV etapie luzowania obostrzeń.  Deklarują, że są w stanie spełnić wymogi sanitarne potrzebne do otwarcia klubów fitness i siłowni.

II etap

Otwarte zostaną galerie handlowe. Na ich terenie będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 m kw.

II etap

Od 6 maja dzieci pracujących rodziców będą mogły wrócić do żłobków i przedszkoli. Ze względu na sytuację epidemiologiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach. Jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie. Zasiłek opiekuńczy będzie nadal wypłacany rodzicom w dwóch sytuacjach:

  • przedszkole i żłobek są zamknięte na mocy decyzji jednostki samorządu terytorialnego,
  • gdy żłobek lub przedszkole nie może zapewnić opieki ze względu na ograniczenia spowodowane COVID-19.
-Bardzo proszę o rozsądek na majówkę – dystansujmy się – od tego zależy wdrażanie następnych etapów.- Przypomina minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski apeluje o zachowanie rozsądku i izolację podczas majówki.

 

Napisano przez Ewa Kazimierska opublikowano w kategorii Aktualności, Informacje, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , , ,

Skomentuj