Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Ewa Kazimierska | środa, 27 maj, 2020 |

IV etap znoszenia obostrzeń. Koniec noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

30 maja br. zostanie zniesiony nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej przy zachowaniu zalecanego dystansu. Co jeszcze zmieni się z końcem maja?

-Transmisji poziomej, która nas tak niepokoi – gdy możemy zarazić się w przestrzeni publicznej – jest już niewiele. Dzięki temu możemy zdjąć te ograniczenia – chociażby dotyczące zasłaniania ust i nosa.-  Uspokaja nas minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– W przypadku zgromadzeń dozwolone są te do 150 osób. Podobnie obowiązuje zakrywanie nosa i ust lub dystans społeczny. Decyzje o zgodzie na zgromadzenie będą podejmowane jednak w oparciu o stan epidemiologiczny.- Informuje premier Mateusz Morawiecki.

Od 6 czerwca będą mogły na nowo ruszyć instytucje kultury, kina, teatry, a także obiekty rekreacyjne: kluby fitness i siłownie. Nadal zamknięte pozostają kluby i dyskoteki.

nadal obowiązuje dystans społeczny

Od 6 czerwca będzie także można wyprawiać wesela oraz inne uroczystości rodzinne do 150 osób. Oczywiście będą musiały być spełnione warunki sanitarne.

-Przed nami nowa rzeczywistość, w której musimy się nauczyć żyć. Mam tę nadzieję że przy odpowiedniej dyscyplinie będziemy mogli szybko wrócić do normalności gospodarczej. Trzymajmy się jednak zasad, ta walka wciąż trwa.- Apeluje premier.

IV etap znoszenia obostrzeń

Od 30 maja zostaną zniesione także limity osób przebywających w restauracjach, kawiarniach i barach. Dowolna ilość osób będzie mogła także przebywać na targowiskach, pocztach, w sklepach oraz w miejscach kultu religijnego. Powoli wracamy do normalności, którą znaliśmy przed pandemią.

IV etap znoszenia obostrzeń

źródło grafik: https://twitter.com/PremierRP

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 3)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo