Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Ewa Kazimierska | środa, 27 maj, 2020 |

IV etap znoszenia obostrzeń. Koniec noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

30 maja br. zostanie zniesiony nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej przy zachowaniu zalecanego dystansu. Co jeszcze zmieni się z końcem maja?

-Transmisji poziomej, która nas tak niepokoi – gdy możemy zarazić się w przestrzeni publicznej – jest już niewiele. Dzięki temu możemy zdjąć te ograniczenia – chociażby dotyczące zasłaniania ust i nosa.-  Uspokaja nas minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– W przypadku zgromadzeń dozwolone są te do 150 osób. Podobnie obowiązuje zakrywanie nosa i ust lub dystans społeczny. Decyzje o zgodzie na zgromadzenie będą podejmowane jednak w oparciu o stan epidemiologiczny.- Informuje premier Mateusz Morawiecki.

Od 6 czerwca będą mogły na nowo ruszyć instytucje kultury, kina, teatry, a także obiekty rekreacyjne: kluby fitness i siłownie. Nadal zamknięte pozostają kluby i dyskoteki.

nadal obowiązuje dystans społeczny

Od 6 czerwca będzie także można wyprawiać wesela oraz inne uroczystości rodzinne do 150 osób. Oczywiście będą musiały być spełnione warunki sanitarne.

-Przed nami nowa rzeczywistość, w której musimy się nauczyć żyć. Mam tę nadzieję że przy odpowiedniej dyscyplinie będziemy mogli szybko wrócić do normalności gospodarczej. Trzymajmy się jednak zasad, ta walka wciąż trwa.- Apeluje premier.

IV etap znoszenia obostrzeń

Od 30 maja zostaną zniesione także limity osób przebywających w restauracjach, kawiarniach i barach. Dowolna ilość osób będzie mogła także przebywać na targowiskach, pocztach, w sklepach oraz w miejscach kultu religijnego. Powoli wracamy do normalności, którą znaliśmy przed pandemią.

IV etap znoszenia obostrzeń

źródło grafik: https://twitter.com/PremierRP

 

Napisano przez Ewa Kazimierska opublikowano w kategorii Aktualności, Informacje, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Skomentuj