Złap zająca w aplikacji Starego Browaru Salon Berdychowski Volkswagen - Tiguan
Wojtek Pierzchalski | środa, 22 kwi, 2020 | 1 Komentarz

Jak świat radzi sobie z pandemią? Rozmowy z „zza granicą”

Koronawirus dotarł już na każdy kontynent. Całe społeczeństwa walczą z nowym patogenem. Jedne rządy wprowadzają kolejne obostrzenia na obywateli, inne je zdejmują. Jak na świecie wygląda walka o zdrowie? Spytaliśmy o to mieszkańców kilku państw.

Na świecie zanotowano ponad 2 miliony przypadków koronawirusa. 160 tysięcy z nich okazało się już śmiertelnych. Liczba ozdrowiałych natomiast zbliża się do 600 tysięcy. Pandemia
o takiej skali wywołała szereg obostrzeń, zakazów i nakazów na całym świecie.

Duża część świata została zmuszona do pozostania w domach, a poza nimi do noszenia maseczek czy czekania w kolejkach do sklepu. Pandemia uruchomiła falę pomocy dla służb medycznych. Przeprowadzane są zbiórki pieniędzy, szyte są maski, organizuje się akcje poparcia dla lekarzy i ratowników.

Cały świat zmaga się z niewidzialnym przeciwnikiem. Wszędzie jednak ta walka, choć bardzo podobna, trochę się różni od siebie. W różnych państwach, władze inaczej zareagowały na niebezpieczeństwo, społeczeństwa także.

Dlatego postanowiliśmy zapytać się kilku osób z różnych krajów, jak u nich wygląda walka
z koronawirusem. Jak ludzie radzą sobie w tej nietypowej, bezprecedensowej sytuacji?
W najbliższych dniach będziemy publikować nasze rozmowy z mieszkańcami tych państw. Mamy przygotowane rozmowy z osobami z Serbii, Ukrainy, Austrii czy Stanów Zjednoczonych.

Opowiedzą, jak na ich codzienne życie wpłynęła pandemia. Zapytamy się o to, jak władza reaguje na pandemię. Spróbujemy dowiedzieć się, jak bardzo walka z patogenem różni się od tej w Polsce. Dowiemy się, jak społeczeństwo tego kraju radzi sobie ze społecznym dystansowaniem się i ogólnonarodową kwarantanną. Wreszcie, spytamy się, co w innych krajach mówi się o Polsce.

 

 

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Wasze komentarze (1)

Skomentuj