T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | środa, 23 gru, 2020 |

Jaki wybrać materac dla pary? 

Materace partnerskie ułatwiają życie. Świetnie sprawdzają się w sypialniach osób, które cenią sobie indywidualny komfort i wygodę snu.

Materac dla pary – charakterystyka

Tym co najważniejsze w przypadku materacy partnerskich jest to, że zapewniają optymalne podparcie dla obu swoich użytkowników. Zostało udowodnione, że kiedy ciężar ciała jest równomiernie rozłożony na materacu, a kręgosłup leży w linii prostej, to sen jest bardziej komfortowy, człowiek budzi się wypoczęty i w lepszym humorze.

Materac dla pary to idealne rozwiązanie dla partnerów, którzy znacznie różnią się między sobą budową ciała. Osoby filigranowe lepiej śpią bowiem na miękkich materacach, natomiast te o dużej masie ciała wymagają twardszego materaca dla komfortu snu. Materac dla pary jest tu więc idealnym rozwiązaniem – z każdej ze stron posiada inne właściwości. Dodatkowo, jeśli jedna osoba śpi niespokojnie i często zmienia pozycję snu, druga osoba nie odczuje żadnego dyskomfortu z tym związanego.

Materac dla pary – piankowy czy kieszeniowy?

Na rynku dostępne są zarówno piankowe, jak i kieszeniowe materace dla par. Decydując się na wybór materaca piankowego, można liczyć na dobrą cyrkulację powietrza i odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Materace piankowe są też nieco bardziej miękkie niż materace kieszeniowe. Te z kolei charakteryzują się równomiernym podparciem dla kręgosłupa, dzięki specjalnym sprężynom umieszczonym w małych kieszeniach. Dzięki temu mają one kilka punktów podparcia.

Materac Hilding Fandago

Materac Hilding Fandago wyróżnia się wśród materacy kieszeniowych. Jest idealny dla osób, które ważą powyżej 80 kilogramów, a także dla tych, które lubią spać na twardszym podłożu. Posiada aż siedem różnych stref twardości, co jest niezwykle komfortowe dla użytkownika, ponieważ zapewnia dobre podparcie dla kręgosłupa (osobom o różnej budowie ciała). Materac Hilding Fandago może być wykorzystany jako materac dla pary.

Pojedynczy czy podwójny – który lepszy?

W przypadku łóżka małżeńskiego zawsze pojawia się pytanie, co będzie lepsze: dwa materace pojedyncze czy jeden podwójny. Odpowiedź jest prosta, dwa materace – nawet włożone do jednego pokrowca – mogą okazać się problematyczne, nawet już podczas procesu zakupu. Ponieważ optymalny materac pojedynczy ma szerokość 90 centymetrów – potrzebne są dwa takie materace, a więc sama rama łóżka musi mieć szerokość 180 centymetrów (nie zawsze takie łóżko zmieści się w sypialni). Jeśli uda się kupić dwa materace i umieścić je na stelażu, to pojawia się problem przestrzeni, jaka powstaje pomiędzy nimi – może ona powodować dyskomfort. Taki wybór jest również droższy. To główne argumenty za tym, aby jednak pokusić się o zakup materaca dla pary. Taki materac można dopasować nawet do łóżka o szerokości 140 centymetrów, które jest bardzo popularne w polskich sypialniach.

Świadomy wybór materaca

Podczas aranżacji sypialni zakup materaca jest jedną z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych kwestii. Kupujący stają przed trudnym wyborem, ponieważ na rynku dostępnych jest ogrom modeli, które różnią się między sobą budową i właściwościami. Na uwagę zasługuje tu materac Hilding Fandago, który dzięki wykorzystaniu specjalnych technologii zapewnia wysoki komfort snu. Jest on też dobrym wyborem dla par.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj