Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 16 paź, 2020 |

„Demagog poznański”. Nieznane dotąd fakty z życia Jakuba Krauthofera-Krotowskiego

Uroczyście informujemy, że ukazała się już w druku długo oczekiwana publikacja zatytułowana „Demagog poznański” pióra naszego redakcyjnego kolegi, Wojciecha Czeskiego. Przedkładana Czytelnikowi biografia Jakuba Krauthofera została wydana nakładem własnym autora. Wojciech napisał ją językiem zrozumiałym dla laika, mimo że wyposażona została w spory aparat naukowy w postaci 630 przypisów.

Te zostały zamieszczone na samym końcu książki, by nie burzyć potoku opowieści osobom niezainteresowanym odnośnikami bibliograficznymi. Język autora wyróżnia się w wielu miejscach dowcipem świadczącym o lekkim piórze i dużym zasobie wiedzy. Dzieło Wojciecha to plejada wysmakowanych i zaskakujących detali biograficznych oraz odmalowane z pietyzmem tło historyczne. Rekonstrukcja nieznanych dotąd w historiografii faktów z życia Jakuba Krauthofera świadczy o wykonaniu przez autora iście benedyktyńskiej pracy nad zgromadzonym materiałem źródłowym. Logika i ciągłość wypowiedzi sprawiają, że dzieło Wojciecha czyta się jednym tchem. Dopełnieniem całej pracy są zamieszczone na końcu ilustracje bardzo wysokiej jakości uzupełnione obszernymi opisami.

Książka „Demagog poznański” Wojciecha Czeskiego

Książka „Demagog poznański” Wojciecha Czeskiego

Książkę można nabyć w siedzibie Redakcji Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej oraz Śremie w dwóch miejscach: w Księgarni Przy Rynku i na stoisku w drogerii Bin-Com, ul. Chłapowskiego 31. Możliwe jest również dokonanie zakupu bezpośrednio u autora publikacji po wcześniejszym kontakcie pod adresem e-mail: wojciechczeski@gmail.com. Cena książki „Demagog poznański” to 30 PLN. Można ją także wypożyczyć w Mosińskiej Bibliotece Publicznej.

Wojciech Czeski

Wojciech Czeski prezentujący swoją książkę „Demagog poznański”.

Przypominamy też o trwającym na naszym profilu społecznościowym konkursie. Do wygrania są trzy egzemplarze książki z osobistą dedykacją od autora.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Lokalni przedsiębiorcy, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj