Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | piątek, 10 kw., 2020 | 1 Komentarz

Kara dla Biedronki

Zgodnie z ograniczeniami wprowadzonymi 1 kwietnia, w dowolnym sklepie może przebywać trzy razy tyle osób, ile znajduje się w nim kas. Pomysł na obejście przepisów znalazła popularna sieć marketów „Biedronka” dokładając fikcyjne kasy, aby móc wpuszczać większą ilość klientów. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny ukrócił już ten przykry proceder, i nałożył karę w wysokości 30 000 zł.

„Sztuczne zwiększanie liczby stanowisk kasowych w celu większej liczby klientów, nie tylko stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich znajdujących się na terenie tego obiektu osób. Taka praktyka niesie ze sobą ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa przez co stanowi zachowanie zagrażające zdrowiu i życiu ogółu społeczeństwa.”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu, informuje, że 5 kwietnia, w związku ze zgłoszoną interwencją, w jednym z poznańskich sklepów „Biedronka” przeprowadzona została kontrola dotycząca bezpieczeństwa wprowadzanych do obrotu środków spożywczych.

– W trakcie kontroli stwierdzono, iż na terenie sklepu znajdowało się 6 kas fiskalnych stacjonarnych prawidłowo zorganizowanych oraz jedna kasa umieszczona na wózku sklepowym i podłączona do gniazdka elektrycznego. – informuje Cyryla Staszewska Rzecznik prasowy PSSE

Dostawienie kolejnej kasy mobilnej miało na celu umożliwienie wpuszczania większej liczby osób, o czym świadczyła zamieszczona na drzwiach wejściowych do obiektu kartka informująca, iż na terenie sklepu może jednocześnie przebywać 21 osób.

– Sztuczne zwiększanie liczby stanowisk kasowych w celu większej liczby klientów, nie tylko stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich znajdujących się na terenie tego obiektu osób. Taka praktyka niesie ze sobą ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa przez co stanowi zachowanie zagrażające zdrowiu i życiu ogółu społeczeństwa. Mając na względzie ochronę życia i zdrowia ogółu społeczeństwa oraz fakt naruszenia prawa, PSSE w Poznaniu nałożył karę w wysokości 30.000 złotych. – dodaje Cyryla Staszewska

wózki przy supermarkecie

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 6)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    piątek, 10 kw., 2020, 17:51:56 |

    Co to za kara dla tej sieci..x100 to może by pomyśleli by nie „cwaniaczyć”.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +3 (Głosujących: 5)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo