Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 22 paź, 2020 |

Kolejne zakażenia na terenie gminy Mosina

Z ostatniej chwili. Koronawirus w kolejnej placówce oświatowej na terenie gminy Mosina. Przed chwilą burmistrz wydał w tej sprawie oficjalny komunikat.

Komunikat burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej w Krosinku oraz Publicznego Przedszkola „Akademia Odkrywców” w Krośnie.

Dziś w godzinach wieczornych otrzymałem informację od Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krosinku, że ona i dwoje nauczycieli tej szkoły miało kontakt z osobą ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Pani Dyrektor i dwoje nauczycieli zostali objęci kwarantanną do dnia 26 października br. Zgodnie z przekazaną mi informacją, powyższa sytuacja nie ma wpływu na pracę szkoły, zajęcia odbywać się będą normalnie. W Szkole nie ma stwierdzonego zakażenia COVID-19.

Niestety w Publicznym Przedszkolu „Akademia Odkrywców” w Krośnie, wśród jednego z pracowników tej placówki został stwierdzony przypadek Covid-19. W związku z powyższym decyzją PSSE osoba ta została skierowana na kwarantannę. Zgodnie ze wskazaniami służb sanitarnych wszystkie dzieci z grupy przedszkolnej, które miały kontakt z zakażonym nauczycielem, a także osoby wspólnie z nimi zamieszkujące, poddani zostają kwarantannie do dnia 26 października br. Jutro, tj.23 października całe przedszkole będzie zamknięte, a wszystkie pomieszczenia zostaną poddane dezynfekcji i ozonowaniu. Dzieci, które nie zostały objęte kwarantanną od poniedziałku 26 października br. wracają do przedszkola.

Cały czas monitorujemy pracę szkół, przedszkoli, Mosińskiego Ośrodka Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie, Mosińskiej Biblioteki Publicznej, Galerii Sztuki, gminnych spółek komunalnych i innych miejsc użyteczności publicznej. W przypadku wystąpienia zagrożenia, funkcjonowanie tych placówek będzie odbywało się w oparciu o decyzje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Przemysław Mieloch
Burmistrz Gminy Mosina

Aktualizacja: Gmina Mosina informuje, że w Szkole Podstawowej w Krosinku Dyrektor i 2 nauczycieli przebywają na kwarantannie. W Szkole nie ma stwierdzonego zakażenia COVID-19. Zakażenie potwierdzono u jednego z pracowników Publicznego Przedszkola „Akademia Odkrywców”.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj