Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Wojtek Pierzchalski | czwartek, 1 paź, 2020 | komentarze 3

Koronawirus w Mosinie i Puszczykowie: rośnie liczba aktywnych przypadków

W ostatnich dniach rośnie liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa. Dziś w Polsce odnotowano 1967 nowych zakażeń. Jak wygląda sytuacja w Mosinie i w Puszczykowie?

Liczba zakażeń koronawirusem od początku trwania w Polsce pandemii zbliża się do 100 tysięcy. Dzisiaj odnotowano kolejny rekord potwierdzonych przypadków. W ciągu ostatniej doby wirusa wykryto u 1967 osób, 29 chorych przegrało walkę z Covid-19. Od początku pandemii w Polsce z powodu koronawirusa zmarły już 2543 osoby.

Wirus nie odpuszcza także w Mosinie. Jak poinformował dziś Urząd Miejski, na kwarantannie domowej w gminie przebywa 67 osób. Izolowane osoby przebywają pod 19 adresami. Dodatkowo na terenie gminy mamy 10 aktywnych przypadków zakażenia. Te osoby również przebywają w domowej kwarantannie. Od 23 września wzrasta liczba osób w izolacji. Najwięcej odnotowano 27 września, gdy na kwarantannie przebywało 81 mieszkańców gminy.

W Puszczykowie obecnie mamy 5 aktywnych przypadków koronawirusa. Hospitalizowane są 2 osoby, pozostałe 3 pozostają w swoich domach na kwarantannie.

W powiecie poznańskim aktywnych przypadków jest 450. Hospitalizowanych jest 36 osób, a w izolacji domowych znajduje się 410 osób. W całym województwie odnotowano w ciągu ostatniej doby 173 przypadki.

Urzędnicy przypominają, by stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Nadal aktualne pozostają zalecenia dotyczące zakrywania ust i nosa, częstego mycia rąk i zachowania dystansu społecznego.

Raport Burmistrza Gminy Mosina w związku z zagrożeniem koronawirusem na terenie gminy. facebook.com/gminamosina

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Wasze komentarze (3)

 • BadB
  czwartek, 1 paź, 2020, 14:42:52 |

  Większa śmiertleność i tak cały czas jest na grypę. No i przez tą niby pandemię, jest ograniczony dostęp do służby zdrowia. To jest temat do gazety

 • Marcin
  czwartek, 1 paź, 2020, 18:41:28 |

  Chyba liczyc nie umiesz…Podać ci cyferki co jest większe??Czego się spodziewać po denialiście??

 • A.
  czwartek, 1 paź, 2020, 19:15:17 |

  Na grype rocznie w Pl umiera od 30 do 60 osob. ROCZNIE. Dane te sa ogolodostepne vide Ministerstwo Zdrowia. Wiec prosze nie pisac glupot.

Skomentuj