Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Wojtek Pierzchalski | piątek, 9 paź, 2020 | komentarzy 5

Koronawirus w mosińskiej szkole. Placówka zmienia tryb nauki

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u nauczyciela w jednej z mosińskich szkół podstawowych. Część uczniów oraz personelu decyzją sanepidu objęte zostało kwarantanną. Placówka przechodzi na nauczanie mieszane.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie od dzisiaj zmienia tryb pracy. Z powodu pozytywnego wyniku testu na SARS-COV-2 u nauczyciela mosińskiej placówki oświatowej, część uczniów odbywać będzie nauczanie zdalne, a część, tak jak dotychczas, szkolne. Dyrekcja szkoły podkreśla, że sytuacja jest dynamiczna, a o wszelkich zmianach będzie niezwłocznie informować.

W związku z wykryciem u jednego z nauczycieli Sars-Cov-2, klasy od 4 do 7 przechodzą na nauczanie zdalne. Klasy 8, oddziały przedszkolne, oraz klasy 1-3 zostają w szkole. Wyjątkiem jest klasa 3b, której uczniowie, wraz z dziećmi z 6 d i 7 a zostają wysłane na kwarantannę.

– Ze wszystkimi rodzicami objętymi kwarantanną skontaktują się pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Poznaniu. Kwarantannie podlega także część dzieci ze świetlicy (rodzice tych dzieci otrzymali telefoniczną informację o kwarantannie). Wszyscy rodzice ze świetlicy, którzy objęci zostali kwarantanną otrzymają powiadomienie ze szkoły – informuje Alicja Trybus dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie

– Działania zostały podjęte. Rozmawiałem z Panią Dyrektor Alicja Trybus kilkukrotnie w nocy. Dziś o godz. 12.00 mamy zebranie sztabu kryzysowego, po którym wydamy komunikat [aktualizacja przyp.red.]. Razem przetrzymamy ten trudny okres! – informuje na facebooku burmistrz Przemysław Mieloch.

Dzieci i ich rodziny pozostaną w izolacji od 9 do 15 października. Kwarantanną zostaną także objęte dzieci ze świetlicy wraz ze swoimi rodzicami. Ze wszystkimi rodzinami telefonicznie skontaktują się pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Kwarantanna nie obejmie dzieci, których nie było w szkole w poniedziałek, 5 października.

Przed budynkiem szkoły pojawił się specjalny namiot

Przed budynkiem szkoły pojawił się specjalny namiot fot. OSP Mosina

dezynfekcja w SP2 w związku ze zdiagnozowanym przypadkiem COVID-19 u jednego z nauczycieli

Dezynfekcja w SP2 w związku ze zdiagnozowanym przypadkiem COVID-19 u jednego z nauczycieli fot. OSP Mosina

Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie

Wasze komentarze (5)

 • Gość
  piątek, 9 paź, 2020, 11:07:38 |

  Trochę krótko ta kwarantanna, czy nie jest tak, że w tym czasie mogą nawet nie pokazać się symptomy?

 • Gość
  piątek, 9 paź, 2020, 16:05:21 |

  Kwarantannę ustalają na 10 dni od kontaktu z osobą zarażona. A ostatni kontakt z nauczycielem był 5.10

 • Tuńczyk
  piątek, 9 paź, 2020, 16:41:49 |

  Kto nadzoruje szkoły?

 • Badylarz
  piątek, 9 paź, 2020, 23:33:59 |

  Szybkiego powrotu do zdrowia dla nauczyciela

Skomentuj