Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Wojtek Pierzchalski | środa, 7 paź, 2020 | komentarze 3

Koronawirus w szpitalu w Puszczykowie. Wstrzymane przyjęcia

Koronawirus znów utrudnia pracę puszczykowskiego szpitala. Tym razem wstrzymano przyjęcia na jednym z oddziałów. Zakażeni są zarówno pacjenci, jak i personel.

Jak poinformował szpital, zakażenia koronawirusem wykryto u dwóch pracowników. – W dniu 5. X 2020 r. z uwagi na wystąpienie objawów chorobowych pobrano wymazy, które potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u dwóch lekarzy Oddziału Urologicznego, osoby te przebywają w izolacji domowej. Oddział wstrzymał przyjęcia pacjentów. W dniu dzisiejszym pacjentom Oddziału oraz personelowi, który miał kontakt z osobami zakażonymi, pobrano wymazy w kierunku zakażenia koronawirusem. Aktualnie oczekujemy na ich wyniki – czytamy w komunikacie placówki.

Koronawirusa wykryto także u pielęgniarki oddziału kardiologicznego. – Cztery osoby personelu pielęgniarskiego mające kontakt z osobą zarażoną zostały skierowane na kwarantannę domową – brzmi komunikat szpitala. Zarażenie wykryto u pielęgniarza z oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. – Oddział po okresie kwarantanny, poddaniu procesom czyszczenia i dezynfekcji oraz uzyskaniu ujemnych wyników w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 u pacjentów i personelu wznowił już normalną działalność – informuje szpital.

Zakażeni koronawirusem są dwaj pacjenci puszczykowskiej placówki. Jedna osoba przebywała na oddziale internistycznym, druga na kardiologicznym. Obaj pacjenci przebywają obecnie w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

Szpital w Puszczykowie

Szpital w Puszczykowie

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , ,

Wasze komentarze (3)

 • A.
  środa, 7 paź, 2020, 14:47:35 |

  Czyli tak naprawdę wirus jest w szpitalu już wszędzie….

 • Gość
  czwartek, 8 paź, 2020, 8:29:07 |

  Zakładajcie maseczki bo powiat poznański w żółtej strefie !

 • Gefir
  niedziela, 11 paź, 2020, 20:05:23 |

  Załóż maseczkę i idź do lasu dziki straszyć…

Skomentuj