Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Wojtek Pierzchalski | piątek, 3 lip, 2020 | 1 Komentarz

Kwarantanna w domu opieki w Puszczykowie. Jedna z podopiecznych była zarażona koronawirusem

W puszczykowskim domu opieki „Rezydencja seniora” kwarantanną zostało objętych 57 pensjonariuszy. W nocy z wtorku na środę jedna z podopiecznych zmarła, testy potwierdziły zarażenie Covid-19. Pacjentka przebywała w szpitalu w Puszczykowie.

We wtorek do puszczykowskiego szpitala trafiła jedna z pensjonariuszek pobliskiego domu opieki „Rezydencja Seniora”. Objawy wskazywały na ostrą niewydolność oddechową. Kobiety nie udało się uratować, zmarła w nocy z wtorku na środę. Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u 99-letniej pacjentki.

Teraz objęci kwarantanną zostali podopieczni domu opieki – 57 osób i jego personel. Jak informuje dom opieki w wydanym komunikacie, wszyscy mieszkańcy i pracownicy czują się dobrze. Teraz czekają na wykonanie testów. Pracownicy poznańskiego sanepidu przeprowadzają także wywiad epidemiologiczny, by ustalić, kto miał kontakt ze zmarłą pacjentką.

Izolacji i nadzorowi epidemiologicznemu poddano także pacjentów oddziału chorób wewnętrznych puszczykowskiego szpitala, na którym przebywała zmarła 99-latka. Placówka zdezynfekowała wszystkie oddziały. W porozumieniu z Powiatową Stacją Epidemiologiczną w Poznaniu, wstrzymano pilne i planowe przyjęcia na oddział chorób wewnętrznych.

dom opieki „Rezydencja Seniora

dom opieki „Rezydencja Seniora

Aktualizacja (08.07.2020):

Okazało się, że sanepid podał błędnie dane. U zmarłej nie stwierdzono covid-19. Kilkadziesiąt osób przebywających w „Rezydencji Seniora” zostało zwolnionych z kwarantanny.

Poniżej aktualne dane dotyczące osób zakażonych i i przebywających na kwarantannie w gminie Mosina.

Koronawirus: Raport burmistrza

Koronawirus w gminie Mosina: Raport burmistrza

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    piątek, 3 lip, 2020, 16:05:42 |

    Rezydencja Seniora…umieralnia i tyle.Przykre jest nasze „nowoczesne” społeczeństwo..

Skomentuj