Black Friday - Stary Browar Poznań Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Wojtek Pierzchalski | środa, 8 kw., 2020 | komentarze 3

Kwarantanna w internacie w Grzybnie? Może tam trafić nawet 60 osób

W jednym ze swoich ostatnich vlogów burmistrz Przemysław Mieloch informował o przygotowaniu szkoły w Grzybnie na kwarantannę. Trafią tam zarażeni koronawirusem?

Grzybno to wieś leżąca w powiecie śremskim, jednak w najbliższym sąsiedztwie gminy Mosina. Znajduje się tam Zespół Szkół rolniczych wraz z internatem. W obliczu stale rosnącego zagrożenia koronawirusem w Polsce, władze wojewódzkie przygotowują kilkanaście miejsc na ewentualną zbiorową kwarantannę. Jednym z nich jest internat Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie.

Miejsca zbiorowej kwarantanny

19 marca w swoim vlogu burmistrz gminy Mosina poinformował o przygotowaniach szkoły w Grzybnie na kwarantannę. Rzeczywiście, internat szkół rolniczych jest brany pod uwagę przez województwo jako miejsce pobytu dla potencjalnie zakażonych koronawirusem.

Jak dowiaduję się w Urzędzie Wojewódzkim, w każdym powiecie jest przygotowywane przynajmniej jedno takie miejsce. Jednak rzecznik wojewody nie chce podawać szczegółów. Wiadomo natomiast, że miejsca zbiorowej kwarantanny są przygotowywane w razie gwałtownego wzrostu zachorowań.

Jak dowiaduję się w śremskim Centrum Zarządzania Kryzysowego, na terenie powiatu nie ma specjalnych izolatoriów dla chorych. Dlatego województwo poprosiło o wyznaczenie miejsc, gdzie ewentualnie mogłaby przebywać większa liczba zarażonych.

Póki co internat ani dla chorych ani dla zdrowych

23 marca rozmawiam z wicedyrektorką szkoły w Grzybnie – mgr inż. Beatą Maciejewską
– Dzisiaj odbyła się wizyta służb sanitarnych w naszym internacie. Sprawdzono ilość miejsc, mamy ich około 60, i warunki, jakie tu panują. Skontrolowano kuchnię, sanitariaty, ile mamy telefonów – mówi.

Inspektorat Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego po wizytacji miał sporządzić raport, po którym zapadłaby decyzja w związku z internatem. Na razie jednak nie wiadomo, czy Grzybno stanie się miejscem zbiorowej kwarantanny. 17 marca szkoła poinformowała osoby przebywające tam o konieczności zabrania swoich rzeczy. Póki co internat stoi pusty.

Zespół Szkół Roliczych w Grzybnie

W internacie Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie może zmieścić się nawet 60 osób

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.0/10 (Głosujących: 6)
Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , ,

Wasze komentarze (3)

 • Kada
  środa, 8 kw., 2020, 20:39:34 |

  Takie miejsca się na pewno przydadzą bo nie każdy chory musi być w szpitalu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 2)
 • Gość
  czwartek, 9 kw., 2020, 10:04:16 |

  A jaki w tym udział naszego burmistrza bo nie rozumiem?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +4 (Głosujących: 4)
 • Gość
  czwartek, 9 kw., 2020, 20:13:18 |

  Głupota.To jest to jest szkoła.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo