Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross do sprzedaży z wolnej ręki prawo własności zabudowanej nieruchomość położonej w Luboniu przy ul. Krótkiej 8
Redakcja GMP | piątek, 22 mj., 2020 |

Legalny wywóz odpadów w Mosinie – jak się ich pozbyć i co grozi za nielegalne pozbywanie się odpadów

Podczas remontu, prac budowlanych czy rozbiórek powstaje mnóstwo odpadów budowlanych. Zazwyczaj jest to gruz betonowy, którego składowanie i wywóz jest problematyczny. Niezależnie od ilości odpadów, rodzi się problem – co z nimi zrobić? Samodzielne próby pozbycia się nieczystości rodzą oczywiste obawy i stres. By tego uniknąć możesz skorzystać z wynajmu kontenerów i wywozu odpadów profesjonalnej firmy, która zajmie się wszystkim – od podstawienia po odebranie pojemnika.

Co grozi za nielegalny wywóz odpadów?

Odpady budowlane i poremontowe nigdy nie powinny znaleźć się w śmietniku komunalnym. Większość bloków rozwiązuje ten problem za pomocą kontenera przy klatce, do którego każdy mieszkaniec ma dostęp. Nie zawsze jednak istnieje taka opcja – wtedy może dojść do niebezpiecznego zanieczyszczania środowiska, co jest nielegalne. Za nielegalny wywóz grozi nawet do 5 000 zł lub 30-dniowy areszt, o czym mówi artykuł 24 § 1 Kodeksu wykroczeń. Konsekwencje zdecydowanie nie są warte tego ryzyka.

wywóz odpadów Mosina

Jak legalnie pozbyć się odpadów budowlanych?

Jeżeli wiesz, że remont lub budowa domu przyniesie spore ilości gruzu, to warto wcześniej się skontaktować z firmą, która zapewnia wynajem kontenerów i wywóz ciężkiego balastu (https://www.odpadypoznan.pl/wywoz-gruzu-mosina.html). Firmy, które zajmują się legalnym wywozem gruzu, posiadają niezbędne zezwolenia na utylizację. Często mają też swoje własne rozbudowane zaplecze techniczne, które pozwala na recykling, czyli ponowne wykorzystanie gruzu w innej postaci, na przykład pod budowę dróg i chodników. Pełną ofertę możesz znaleźć tutaj: https://wc-gruz-service.pl/wywoz-gruzu-mosina.html. Dzięki szybkiej i sprawnej obsłudze legalnie pozbędziesz się też innych odpadów poremontowych i budowlanych na terenie Mosiny i okolicznych miejscowości.

Samodzielny transport odpadów budowlanych wymaga nie tylko dostosowanego do tego pojemnika, ale też odpowiedniego pojazdu. Dowóz w wyznaczone miejsce zabiera nie tylko czas i nerwy, ale też pieniądze – by nieco odetchnąć wynajmij firmę, która sama podstawi kontener i odbierze go po zapełnieniu. Przyspiesz swoją pracę z pomocą rzetelnej usługi w atrakcyjnej cenie.

Artykuł sponsorowany

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj