Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 8 mar, 2020 |

Mistrz, mistrz! Mosina!

Wielkie piłkarskie święto na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Krasickiego w Mosinie. UKS Orlik Mosina po wygranym meczu z zespołem Jurand Koziegłowy przypieczętował dziś mistrzostwo drugiej ligi futsalu!

Cieszymy, że udało nam się zostać drużyną niepokonaną

Dzisiejszy mecz zakończył się wysoką wygraną 9:5. Na uznanie zasługuje fakt, że nasz zespół zakończył sezon nie odnosząc ani jednej porażki. Choć sukces jest bezdyskusyjny, to jak powiedział nam w pomeczowym wywiadzie trener zespołu Michał Wasielewski, jest to dopiero pierwszy krok, do tego co drużyna chce w tym sezonie osiągnąć.

Piłkarze razem z kibicami celebrowali zwycięstwo ligi

Piłkarze razem z kibicami celebrowali zwycięstwo ligi

Aby awansować do pierwszej ligi mosińską drużynę czeka teraz dwumecz barażowy. Pierwszy mecz najprawdopodobniej odbędzie się w niedzielę 22 marca. Gospodarzem będzie nasz zespól. Jednak na oficjalne potwierdzenie tej informacji, będziemy musieli jeszcze poczekać.

Radość zawodników po zdobyciu mistrzostwa II ligi w futsalu

Radość zawodników po zdobyciu mistrzostwa II ligi w futsalu

Najlepszym strzelcem ligi, z dorobkiem 37 bramek został Daniel Lebiedziński.

Daniel Lebiedziński, najlepszy strzelec zespołu i całej drugiej ligi futsalu

Daniel Lebiedziński, najlepszy strzelec zespołu i całej drugiej ligi futsalu

Oprócz pucharu, za zwycięstwo II ligi drużyna otrzymała bon na sprzęt sportowy o wartości 2500 zł.

pucharu i bon na sprzęt sportowy dla zespołu z Mosiny

Puchar i bon na sprzęt sportowy dla zespołu z Mosiny

Na medal spisali się również kibice, którzy licznie przybyli na mecz aby dopingować drużynę.

podczas meczu nie zabrakło też wsparcia z trybun

Podczas meczu nie zabrakło też  głośnego wsparcia z trybun

najmłodsi kibice gorąco dopingowali zawodników

Najmłodsi kibice również aktywnie dopingowali zawodników

Pomeczowe wywiady:

– Cieszymy, że udało nam się zostać drużyną niepokonaną. Zwycięstwo w lidze jest bezdyskusyjne. Pozostawiliśmy w tyle naprawdę niezłe zespoły. Teraz czekamy na to co przyniesie nam losowanie. Dla nas sezon się nie skończył, a właściwie to dopiero rozpoczął i najgorsze jest to, że ostatnie cztery, może dwa mecze zadecydują o całym sezonie. Jesteśmy na to przygotowani i chcemy się do tego jeszcze lepiej przygotować, dlatego czekamy na te mecze barażowe. Naszym celem jest awans do pierwszej ligi futsalu. – powiedział Łukasz Pieczyński

Łukasz Pieczyński UKS Orlik Mosina

Łukasz Pieczyński, zawodnik UKS Orlik Mosina – były reprezentant Polski w futsalu, trzykrotny Mistrz Polski w Futsalu oraz zdobywca Pucharu Polski w Futsalu (z Akademia FC Pniewy).

– Bardzo się cieszymy, że udało nam się dopiąć celu. Już w ubiegłym roku byliśmy bardzo blisko jego realizacji. Cały czas mamy z tyłu głowy, że jest to dopiero pierwszy krok, do tego co chcemy w tym sezonie osiągnąć. Najbliższy miesiąc będzie decydujący o tym, czy zrealizujemy cel, który sobie postawiliśmy przed rozgrywkami czy tak naprawdę skończy się na utrzymaniu w drugiej lidze. Na pewno jestem bardzo zadowolony. Ten sezon bez porażki to jest wielkie osiągnięcie. Zawodnicy dali z siebie wszystko. Byliśmy skoncentrowani dzisiaj, wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. Trzeba było postawić kropkę nad „i”. I udało się. Teraz mamy czas, żeby cieszyć się, że wygraliśmy tą ligę. Ale jest to pierwszy krok i teraz się musimy skupić na tym, żeby wygrać te najbliższe dwumecze, finał i awansować do pierwszej ligi bo taki jest nasz cel.  – powiedział po meczu trener Michał Wasielewski

Michał Wasielewski, trener UKS Orlik Mosina

Michał Wasielewski, trener UKS Orlik Mosina

– Dzisiejszy mecz, można by rzec był meczem o pietruszkę ponieważ mistrzostwo zapewniliśmy sobie już w zeszłym tygodniu meczem w Gostyniu. Naszym priorytetem był natomiast zakończyć sezon bez porażki. I udał się to zrealizować. Hala mosińska jest niezdobyta. Jest fajny zespól, mocny trzon pozostał z poprzedniego sezonu, do tego doszli młodzi zawodnicy. Fajnie to się wszystko zgrało. Chłopaki dają z siebie 100, a czasami 110 procent podczas każdego meczu za co im bardzo serdecznie dziękuję. Razem z Arturem Bartkowiakiem, wiceprezesem klubu też staramy się jak najwięcej serca w to włożyć i zaangażowania aby chłopacy mogli w godnych i normalnych warunkach trenować. – podsumowuje Filip Gołembiewski, kierownik drużyny.

Zespołowi gratulujemy zdobycia w pięknym stylu mistrzostwa ligi i życzymy powodzenia w meczach o awans do pierwszej ligi futsalu. Brawo Wy!

Słodki poczęstunek z okazji zdobycia mistrzostwa

Słodki poczęstunek z okazji zdobycia mistrzostwa drugiej ligi

UKS Orlik Mosina - Jurand Koziegłowy

UKS Orlik Mosina – Jurand Koziegłowy – mecz II ligi futsalu w Mosinie

wiceprezes klubu, Andrzej Bartkowiak celebruje zdobycie mistrzostwa

Wiceprezes Artur Bartkowiak celebruje zdobycie mistrzostwa przez swój zespół

Chociaż gra była bardzo zacięta, odbywała się dziś w duchu fair play

Chociaż gra była bardzo zacięta, odbywała się dziś w duchu fair play

Piłkarze UKS Orlik Mosina wraz z kibicami świętują zdobycie mistrzostwa ligi

Piłkarze UKS Orlik Mosina wraz z kibicami świętują zdobycie mistrzostwa ligi

     

Pełna fotorelacja dostępna jest tutaj:

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj