Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Ewa Kazimierska | czwartek, 14 maj, 2020 |

,,Mój Bohater Anioł”. Akcja dzieci i nauczycieli z SP w Daszewicach.

Wielcy Bohaterowie zazwyczaj kojarzyli nam się z postaciami z kreskówek w pelerynach lub ludźmi, o których uczyliśmy się na lekcjach historii. Jednak czasy, w których przyszło nam żyć mocno zmieniły ten obraz w naszych głowach.

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach postanowili podziękować wszystkim służbom, które pomagają nam w czasie trudnej sytuacji epidemiologicznej. To właśnie Ci ludzie są prawdziwymi bohaterami.

Mój Bohater Anioł

Ludzie, którzy ryzykują zdrowiem, aby wykonywać swoją pracę to prawdziwi bohaterowie.

– W naszej placówce zorganizowałyśmy akcję ,, Mój Bohater Anioł„. Przedstawiamy krótką prezentację, w której dzieci wraz z rodzicami pisały listy i wykonały anioły. W ten sposób, jako społeczność szkolna chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność za pracę, trud i poświęcenie wielu osób wykonujących swoją pracę w czasie pandemii- Mówi nauczycielka Aleksandra Antos.

Tutaj można zobaczyć prezentację.

Mój Bohater Anioł

Dzieci z klas 0-6 wykonały łącznie 118 prac plastycznych. Prezentacja przedstawiająca dzieła uczniów została wysłana do: gminnych OSP, policji, bazy wojskowej w Krzesinach, szpitala w Puszczykowie,kilku przychodni, poznańskiego MPK i sanepidu. Podziękowania dla służb zostały bardzo miło przyjęte i z pewnością dodały otuchy wielu ciężko pracującym ludziom.

Mój Bohater Anioł

Prace mogły być wykonane dowolną techniką, od rysunku po uszycie aniołka.

Mój Bohater Anioł

Projekt realizowany był przez panią Dorotę Liphardt i Aleksandrę Antos – nauczycielki SP w Daszewicach. Szkoła słynie z postawy charytatywnej na cały świat, ponieważ organizuje wiele akcji, żeby pomóc najbardziej potrzebującym w takich krajach, jak Sudan, Syria, Afganistan czy Ukraina. Tym razem postanowiono zrobić dobry uczynek dla lokalnych grup zawodowych, które są na pierwszej linii frontu w walce z pandemią.

Mój Bohater AniołMój Bohater AniołMój Bohater Anioł

Mój Bohater anioł

Mój bohater anioł

Mój Bohater Anioł

Mój Bohater anioł

Mój Bohater Anioł

mój bohater anioł

Mój bohater anioł

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 2)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo