Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Wojtek Pierzchalski | wtorek, 1 gru, 2020 | komentarze 2

Najsłynniejszy słup ogłoszeniowy w Mosinie znów żyje!

Dopiero co cała Mosina żyła tym, co się działo z miejskimi słupami ogłoszeniowymi. Gwałtowny wzrost zachorowań na Covid-19 nieco wyhamował „Re-kreację”, ale artystów wyręczyli mieszkańcy. Z okazji historycznego zwycięstwa mosińskiej drużyny piłkarskiej zaaranżowali słup na sportowo.

UKS Orlik Mosina to drużyna występująca w pierwszej lidze futsalu (piłka nożna, której mecze są rozgrywane na hali). W niedzielę 29 listopada mosińscy piłkarze mierzyli się z drużyną warszawskiej Legii, która jest liderem rozgrywek. Mosiniacy w hali sportowej przy ul. Krasickiego odnieśli historyczne zwycięstwo 5:4.

Wygraną mosińskich piłkarzy postanowili także uczcić mieszkańcy. W ten sposób nową odsłonę zyskał słynny już słup ogłoszeniowy na Placu 20 Października. Za sprawą „kolektywu objazd”, który tworzą mieszkańcy z artystycznym zacięciem, słup został całkowicie obklejony ich aranżacją. Tym razem nie była to folia ani czarna, kiedy słup ozdobił burmistrz, ani srebrzysta, kiedy inny słup aranżował Maciej Osmycki. Tym razem aranżacja ma sportowy charakter.

Do słupa członkowie „kolektywu objazd” przymocowali piłkę. Fot. Jadłodzielnia Mosina

Członkowie „kolektywu objazd” chcą pozostać anonimowi i póki co niechętnie rozmawiają z mediami, ale z drugiej ręki wiemy, że oprócz uczczenia historycznego zwycięstwa UKS Orlik Mosina, chcieli dać znak, że „Re-kreacja” i całe Mediations Biennale Polska w Mosinie zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem.

Wasze komentarze (2)

  • Gość
    wtorek, 1 gru, 2020, 16:37:44 |

    Fajna inicjatywa !

  • Antek
    piątek, 4 gru, 2020, 10:03:10 |

    No nie ma szczęścia ten słup bo już zniszczony

Skomentuj