Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 10 sie, 2020 | komentarze 2

Niebezpiecznie na moście

Budowa kładki i dojazd z Krosna do Krosinka jest tragiczny. Nie ma żadnego kierowania ruchem, podczas gdy widok zasłania koparka czy wywrotka. Aby zobaczyć czy jedzie coś z naprzeciwka trzeba wjechać na most. To się prosi o wypadek tragiczny w skutkach. – napisała do redakcji Czytelniczka

Most, zlokalizowany na ulicy Lipowej w Krosinku jest też bardzo niebezpieczny dla pieszych i rowerzystów. Z racji, iż w rejonie powstaje wiele nowych mieszkań, ruch na moście z roku na rok jest coraz większy. Stwarza to duże niebezpieczeństwo, gdyż jego niewielka szerokość umożliwia jedynie ruch wahadłowy, nie ma tam też żadnego chodnika, nie wspominając już o ścieżce rowerowej. Do tego obok jest szkoła, do której uczęszczające dzieci muszą pokonywać ten niebezpieczny punkt w drodze na lekcje. Do tego dochodzi jeszcze niewystarczające oznakowanie i bardzo słaba widoczność.

Zapytaliśmy Urząd Miejski w Mosinie odnośnie bezpieczeństwa ruchu w miejscu budowanej kładki pieszo-rowerowej w Krośnie.

– Pojazdy wykonawcy robót mostowych w Krosinku stoją wyłącznie na terenie zlokalizowanym poza pasem drogi Krosno-Krosinko. Jednakże dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, wykonawca zobowiązał się skierować pracownika do kierowania ruchem w przypadku, gdy betoniarka lub koparka będzie stała w sąsiedztwie pasa drogowego – poinformowała Joanna Nowaczyk z Urzędu Miejskiego w Mosinie

– Nadmienić trzeba, że poprawa bezpieczeństwa ruchu leży również po stronie kierowców, którzy nie stosują się do przepisów Kodeksu ruchu drogowego i nie przestrzegają obowiązującej w tym miejscu prędkości 50 km/h, co skutkuje wymuszaniem pierwszeństwa ruchu na moście i ograniczoną możliwością zareagowania w sytuacji prowadzonych w jego sąsiedztwie robót – dodaje magistrat.

kładka

Kładka pieszo-rowerowa w Krośnie. Zdjęcie z dzisiaj z godziny 14:50 fot. Czytelniczka GMP

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • mieszkaniec
    wtorek, 11 sie, 2020, 14:31:49 |

    Po wybudowaniu kładki będzie jeszcze gorzej. Dojdą przejścia. Dodatkowo powinno się wprowadzić ograniczenie do 3,5 t, bo tiry w tym miejscu to już przegięcie.

  • Gość
    wtorek, 11 sie, 2020, 20:43:49 |

    Proszę mnie oświecic KTO I GDZIE wybudował podobną”protezę” mostku.Czy nie łatwiej i taniej było wybudować coś raz a porządne ?? Tego który odpowiada za ten mostek wyrzucił bym z poracy od razu.

Skomentuj