Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | wtorek, 10 mar, 2020 | komentarzy 5

🛑 Nielegalne tabliczki

Na ulicach Mosiny pojawiły się tabliczki zachęcające do zaciągnięcia wysokoprocentowej pożyczki. Podobne szyldy reklamowe pojawiły się również w Luboniu.

Sprawę zbadali dziennikarze portalu luboni.pl, którzy dowiedzieli się w Urzędzie Miasta Luboń, że miasto nie wyraziło zgody na montaż przedmiotowych reklam.

tabliczka "weź pożyczkę" w Mosinie przy ulicy Wawrzyniaka

tabliczka „weź pożyczkę” w Mosinie

Okazało się, że jest to nielegalny proceder. – W związku z zaistniałą sytuacją sprawa została niezwłocznie zgłoszona do Straży Miejskiej, która wezwała właściciela reklam do ich usunięcia i nałożyła mandat karny. Ponowna wizja w terenie z dnia 09.03.2020r. potwierdziła usunięcie reklam z terenu miejskiego. – czytamy odpowiedź urzędników na łamach portalu luboni.pl

O informacje w sprawie tabliczek zlokalizowanych w Mosinie zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Mosinie. Jak tylko uzyskamy odpowiedź, niezwłocznie opublikujemy ją w aktualizacji wpisu.

AKTUALIZACJA

Dzięki informacjom uzyskanym od wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Mosinie, Dominika Michalaka dowiadujemy się, że tabliczki zlokalizowane w Mosinie również zostały postawione bez zezwolenia.

#2 AKTUALIZACJA (odpowiedź urzędu)

– W odpowiedzi na zapytanie w sprawie tabliczek reklamowych, na podstawie wyjaśnień udzielonych przez Referat Mienia Komunalnego Urzędu Miejskiego w Mosinie informuję, że do Urzędu Miejskiego w Mosinie nie wpłynął wniosek o wydanie zgody na umieszczenie przedmiotowych tabliczek na terenach należących do Gminy Mosina. W związku z tym zostało wszczęte postępowanie w sprawie zajęcia pasa drogowego poprzez zlokalizowanie tablic reklamowych na terenie dróg zarządzanych przez Burmistrza Gminy Mosina. Ponadto przekazano informację do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu o tabliczce zlokalizowanej w ciągu ul. Szosa Poznańska. – napisała w odpowiedzi Joanna Nowaczyk z Urzędu Miejskiego w Mosinie

tabliczka "weź pożyczkę" w Mosinie przy ulicy Wawrzyniaka

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.8/10 (Głosujących: 8)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • Kada
  wtorek, 10 mar, 2020, 13:55:18 |

  Czy Gazeta otrzymała informacje zwrotną z urzędu w Mosinie?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +6 (Głosujących: 6)
  • wtorek, 10 mar, 2020, 14:13:38 |

   Gdy tylko uzyskamy informację z urzędu, niezwłocznie poinformujemy o tym aktualizując wpis (niestety czas odpowiedzi z UM w Mosinie jest najczęściej bardzo długi). Więcej na temat tabliczek dowiedzieliśmy się z innego źródła – informacja ta jest już dodana w powyższym artykule.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Popularność: +4 (Głosujących: 4)
 • Ostatni człowiek rasy białej
  wtorek, 10 mar, 2020, 16:31:09 |

  Dlaczego złodzieje są tak bezczelni ?
  Bo władza im na to pozwala.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +5 (Głosujących: 5)
  • Realista
   środa, 11 mar, 2020, 8:11:40 |

   Okazuje się, że niski mandat od staży miejskiej, jeżeli w ogóle przedsiębiorca dostanie wynosi taniej niż wynajem takich miejsc. A po dlugooczekiwanej weryfikacji i decyzji przez urzędasów tabliczki można przenieść do następnej gminy. I tak w kółko. A kredyty idą jak szalone, zwłaszcza w takim okresie jak teraz.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Popularność: +2 (Głosujących: 2)
 • Nowy
  środa, 11 mar, 2020, 9:18:24 |

  W Mosinie stoją dalej. A firma, która je rozstawiła to hieny, które żerują teraz na fali zawirowań spowodowanych wirusem. Zwykła lichwa.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 2)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo