Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Ewa Kazimierska | czwartek, 21 maj, 2020 |

,,Nikt nie mógł uwierzyć, że to się naprawdę stało”. Robert Lewandowski zadedykował cieszynkę dzieciom chorującym na cukrzycę.

Robert Lewandowski zadedykował cieszynkę po golu  strzelonym w meczu Bayern Monachium- Union Berlin dzieciom ze stowarzyszenia CukierAsy Poznań.

Stowarzyszenie powstało w 2017 roku i jednoczy chorujące na cukrzycę dzieci, które kochają grać w piłkę nożną. – Na treningach spotykamy się kilka razy w roku, ale nasze dzieci trenują tak, jakby robiły to kilka razy w miesiącu. Są niezwykle zgrani. Sport jest bardzo ważny w przypadku chorych osób. Działa trochę jak naturalna insulina. – Mówi nam mama chłopca, który trenuje w CukierAsach. W klubie grają dzieci z całej Wielkopolski.

CukierAsy Poznań

Wszystko zaczęło się od wirtualnej akademii…

Koronawirus jest bardzo groźny dla dzieci chorujących na cukrzycę, są w grupie podwyższonego ryzyka. Dlatego przestrzeganie przez nie izolacji jest szczególnie istotne. Rodzicom zależało, aby w jakiś sposób ubogacić czas spędzony w domu. Za sprawą Pana Mikołaja Illukowicza- Prezesa Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci z cukrzycą CukierAsy ruszyła wirtualna akademia. Klubowicze mają okazję spotkać się w internecie z wieloma znanymi osobami i porozmawiać z nimi osobiście. W spotkaniach uczestniczyły już takie sławy, jak Artur Barciś, Szymon Ziółkowski czy Kabaret Paranienormalni. W ostatnim tygodniu gościem Akademii CukierAsów był jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, Robert Lewandowski.

CukierAsy Poznań

Taki wpis ukazał się na facebook’owym profilu CukierAsów.

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski podczas wideokonferencji z CukierAsami.

Podczas tego spotkania jeden z podopiecznych CukierAsów zapytał, czy jest możliwość żeby zadedykować im cieszynkę. – Robert uśmiechnął się i powiedział, że nie ma sprawy.- wspomina mama jednego z chłopców uczestniczących w wideokonferencji. Nikt nie wierzył, że jest to możliwe.

Jednak Robert Lewandowski dotrzymał obietnicy i w 40 minucie niedzielnego meczu Union Berlin- Bayern Monachium, po zdobyciu 26 bramki w trwającym sezonie Bundesligi złożył dłoń w literę C, co było specjalną dedykacją dla CukierAsów Poznań.

Robert Lewandowski

Cieszynka Roberta Lewandowskiego dla dzieci z CukierAsów Poznań.

Więcej o tym niezwykłym wydarzeniu i emocjach jemu towarzyszących będą mogli Państwo przeczytać w czerwcowym wydaniu naszej gazety, gdzie umieściliśmy rozmowę z mamą Szymona grającego w CukierAsach.

źródło zdjęć: profil facebook’owy CukierAsów Poznań.

Napisano przez Ewa Kazimierska opublikowano w kategorii Aktualności, Informacje, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Skomentuj