T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Materiały partnera | czwartek, 6 lut, 2020 | komentarze 3

Nowoczesne rolety dachowe – podpowiadamy jakie rolety wybrać na nasze poddasze

Pomieszczenia położone na poddaszu są chętnie wybierane przez osoby szukające nietypowych przestrzeni. Dają one bowiem możliwość stworzenia unikatowych aranżacji np. w stylu loftowym czy industrialnym.

Można je też urządzić w innych stylach i dostosować w pełni do swoich potrzeb. Jednak wnętrza położone na poddaszu to też niemałe wyzwanie. Duże skosy mogą znacznie utrudnić wybór mebli. Również dekoracja okien połaciowych może być problematyczna. Jednak producenci osłon okiennych oferują obecnie praktyczne i estetyczne rozwiązania w tym zakresie. Poznaj dwie najciekawsze propozycje.

plisy dachowe karnix

Rolety dachowe – funkcjonalne rozwiązanie do wnętrz położonych na poddaszu

Pierwszą ze wspomnianych propozycji są rolety dachowe. Na pierwszy rzut oka przypominają one klasyczne rolety montowane na zwykłych oknach. Jednak tutaj liczą się detale. Konstrukcja takiej rolety pozwala na jej prowadzenie blisko skrzydła drzwiowego. Dzięki temu materiał nie odchyla się od okna, nawet gdy jest ono uchylone. Takie rozwiązanie eliminuje efekt „łopotania” tkaniny. Oprócz tego, rolety dachowe są pozbawione klasycznego systemu sterującego. Nie ma tutaj sznureczka czy koralików. Modele wyposażone są w system samoistnie zwijający roletę do kasety. Dzięki temu użytkowanie jej jest znacznie łatwiejsze. Jeżeli natomiast chcesz kontrolować to, ile światła słonecznego dostaje się do wnętrza pomieszczenia, możesz ustawić pozycję materiału na jednym z trzech poziomów.

Warto tutaj zwrócić uwagę, że rolety tego typu dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Bez problemu dobierzesz odpowiednie do sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Zwróć swoją uwagę również na fakt, że rolety są wykonywane z różnego rodzaju tkanin. Na poddasza polecane są w szczególności tkaniny zaciemniające i metalizowane. Pozwalają one na dobre zaciemnienie pomieszczenia po pełnym zaciągnięciu rolety. W przypadku tkaniny metalizowanej zwiększa się izolacja cieplna okna. Latem zatem pomieszczenie nie nagrzewa się zbyt mocno, a zimą nie wychładza.

Plisy dachowe – nowoczesna i stylowa propozycja nie tylko do okien dachowych

Kolejnym produktem chętnie wybieranym przez osoby przygotowujące aranżacje okienne na poddaszu, są plisy dachowe. Uniwersalny wygląd oraz praktyczne rozwiązania w nich zastosowane sprawiają, że często są wybierane także do zwykłych okien.

Plisy znacznie różnią się konstrukcją od klasycznych rolet. Tutaj materiał nie jest zwijany do góry. Układa się on w charakterystyczną „harmonijkę”. Dodatkowo, możesz go podciągać do góry lub opuszczać na dół, w zależności od potrzeb. Przykładowo z rana możesz zasłonić dolną część okna, natomiast po południu czy wieczorem górną lub środkową. Również tutaj materiał bardzo dobrze trzyma się ramy okiennej, dzięki czemu nie odstaje od niej w czasie otwierania okna.

Plisy dostępne są w kilku wersjach tkaniny np. perłowe, metalizowane, a także zaciemniające. Pełną gamę kolorystycznych poszczególnych rodzajów plis zobaczysz na stronie renomowanego producenta plis, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/plisy-dachowe-437.html.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (3)

 • Pola
  czwartek, 6 lut, 2020, 13:37:15 |

  Rolety dachowe to super sprawa. Jeśli oczywiście są dobrze zamontowane. Polecam wszystkim mieszkającym na poddaszu.

 • Gość
  czwartek, 6 lut, 2020, 14:05:02 |

  Skutecznie wyręczają nawet klimatyzację

  • Krzysztof
   niedziela, 9 lut, 2020, 11:49:44 |

   Oj tak. Trzeba tylko zainwestować w trochę lepsze, a nie te najtańsze na rynku.

Skomentuj