Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 3 lis, 2020 | komentarze 3

Radiowy Poniedziałek MPL o sztuce i zmianach na lepsze

Gośćmi Radia MPL tym razem byli Pani Dorota Strzelecka – dyrektor Galerii Sztuki w Mosinie oraz Pan Konrad Tuszewski, od niedawna mieszkaniec Mosiny, który od samego początku aktywnie uczestniczy w życiu społecznym.

Nowi mieszkańcy Mosiny chcą, i angażują się w lokalne życie społeczne. Ich atutem jest świeże spojrzenie na sprawy, których stali mieszkańcy z powodu przyzwyczajeń, mogą nie dostrzegać. Temat ten porusza Konrad Tuszewski – gość wczorajszego Radiowego Poniedziałku MPL, który od dwóch lat  mieszka w Mosinie.  Swoją wiedzę i doświadczenie życiowe wykorzystuje właśnie do tego, aby wprowadzać zmiany – jak sam mówi – na lepsze. Jakie to są zmiany, i co udało mu się osiągnąć w ciągu zaledwie dwóch lat, usłyszą Państwo w pierwszej części audycji. Z niej dowiemy się również, że Pan Konrad jest autorem książki „Nawigator z Poznania”, na wydanie której zbiera środki finansowe za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl.

Konrad Tuszewski - audycja

Konrad Tuszewski w studiu Radia MPL

Historię powstania oraz funkcjonowania Galerii Sztuki w Mosinie przybliżyła słuchaczom Pani Dorota Strzelecka, dyrektor tej placówki. Od dłuższego czasu i z wielkim zaangażowaniem stara się oswoić mieszkańców ze sztuką. Jest to wielka sztuka i niełatwe zadanie, zwłaszcza w czasach, gdy musi ona (sztuka) konkurować o swoje względy z przemysłem rozrywkowym. Na kulturalnej mapie Wielkopolski mosińska galeria zajmuje bardzo wysoką pozycję. Doceńmy to zaglądając tam częściej. Z naszej strony obiecujemy, że Radio MPL będzie uważnie nasłuchiwało tego, co dzieje się w Galerii Sztuki w Mosinie.

Dorota Strzelecka - dyrektor Galerii Sztuki w Mosinie

Dorota Strzelecka – dyrektor Galerii Sztuki w Mosinie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Gość
  wtorek, 3 lis, 2020, 15:02:50 |

  Spirytualistyczny, od spirytualizmu :)

 • Adam
  wtorek, 3 lis, 2020, 18:53:36 |

  Wiele osób ma wrażenie, że Galeria do prywatna inicjatywa, albo bardziej dosadnie działa na prywatne potrzeby. Czy to prawda?

  • orient
   wtorek, 3 lis, 2020, 19:09:55 |

   Galeria Sztuki w Mosinie jest samorządową instytucją kultury, wyodrębnioną pod względem prawnym, organizacyjnym i ekonomiczno-finansowym, nadzorowaną przez organizatora, którym jest Gmina Mosina.

Skomentuj