Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Wojtek Pierzchalski | poniedziałek, 9 lis, 2020 | 1 Komentarz

Ognisko koronawirusa w Puszczykowie. Przynajmniej 25 osób zakażonych

W puszczykowskim domu opieki „Rezydencja seniora” potwierdzono koronawirusa u 25 osób. Nie wiadomo, ile z dodatnich wyników dotyczy pensjonariuszy, a ile personelu. Jedna mieszkanka domu opieki zmarła.

Mieszkańcy domu opieki zaczęli trafiać do puszczykowskiego szpitala na początku zeszłego tygodnia. Jak mówi nam personel placówki, na oddział dla osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusa trafiło przynajmniej 6 osób z „Rezydencji seniora”. Jedna pacjentka została przewieziona do szpitala HCP w Poznaniu, gdzie zmarła.

6 listopada w domu opieki wykonano testy na obecność koronawirusa. Jak podała placówka, zakażenie wykryto u 25 osób. Nie wiadomo jednak, ile z tych osób to pensjonariusze, a ile załoga „Rezydencji seniora”. Próbowaliśmy o to zapytać w biurze domu opieki, ale przedstawicielka placówki odmówiła podania jakichkolwiek innych informacji niż te na stronie internetowej.

Jak poinformowała „Rezydencja seniora”, osoby z pozytywnym wynikiem na obecność Sars-cov-2, decyzją Sanepidu pozostają pod opieką lekarza rodzinnego i załogi. Nie wiadomo natomiast, czy, a jeśli tak, to ile osób z personelu domu opieki jest również zakażonych.

– Istnieje kompletny chaos, obsługa nic nie chce powiedzieć – mówi nam osoba, której bliscy są w domu opieki. – Nie wszystkim członkom personelu zrobiono testy na obecność koronawirusa. Te osoby mogą roznosić wirusa na zewnątrz, są bardzo zestresowane, bo nie wiedzą co robić – dodaje.

Wasze komentarze (1)

  • Stanisław
    poniedziałek, 9 lis, 2020, 17:01:26 |

    Ja rozumiem , że jest ochrona danych osobowych , ale te osoby roznoszą po mieście skoro nie maja pilnie robionych testów i nie zostają izolowane w rezydencji.

Skomentuj