Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 21 maj, 2020 | 1 Komentarz

Oszuści podszywają się pod pracowników Aquanetu

Epidemia to żniwa dla wszelkiej maści oszustów. Wprowadzone ograniczenia spowodowały, że większość ludzi spędza czas w domu.W jednym ze sposobów kradzieży oszuści proszą aby osoba puszczała wodę w łazience. W tym czasie złodziej stoi w drzwiach do tego pomieszczenia, a jego wspólnik plądruje mieszkanie.

Ku przestrodze publikujemy informację od firmy Aquanet, która opisuje w jaki sposób oszuści okradają nasze mieszkania.

– Do Aquanetu dotarły bardzo niepokojące informacje o oszustach, którzy okradają starsze osoby na terenie Poznania, podając się za pracowników wodociągów. Przychodzą ubrani w kamizelki odblaskowe i mówią, że trzeba sprawdzić jakość wody, bo coś może być nie tak. Następnie proszą by osoba puszczała wodę w łazience, w tym czasie złodziej stoi w drzwiach do tego pomieszczenia a jego wspólnik plądruje mieszkanie. Dotychczasowe zdarzenia (sześć) miały miejsce na Dębcu i Wildzie – informuje Dorota Wiśniewska, rzecznik Aquanet.

Aquanet informuje, ze nie prowadzi tego typu kontroli w mieszkaniach klientów. Jeśli już takie kontrole się zdarzają pracownicy zawsze posiadają identyfikatory ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem.

Prosimy o zachowanie rozwagi i nade wszystko informowanie seniorów o takim zagrożeniu – dodaje Dorota Wiśniewska.

Z kolei portal Wieści Lubońskie opublikował w ostatnim czasie artykuł o zuchwałej kradzieży w jednym z lubońskich mieszkań, przy użyciu triku z prośbą o pokazanie banknotów. Niczego nie niepodejrzewająca seniorka wskazała miejsce przechowywania swoich oszczędności. Straciła 16 500 zł. (szczegółowy opis tej kradzieży w powyższym linku).

Pamiętajmy, aby nie wpuszczać do swoich domów nieznanych osób. Pracownicy wszelkich instytucji, zaopatrzeni są w stosowne plakietki i powinni wylegitymować się stosownymi dokumentami. W czasie trwającej epidemii przedstawiciele instytucji nie składają wizyt w domach.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Magda
    czwartek, 21 maj, 2020, 11:04:06 |

    Czy takie oszustwa nigdy się nie skończą?

Skomentuj