Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | środa, 16 gru, 2020 |

Paszowozy na rok 2021 – Jaki model wybrać?

Wybierając wozy paszowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich jakość wykonania, ale również na funkcjonalność, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych rolników, którzy poszukują niezawodnych maszyn, dzięki którym będzie można usprawnić i przyśpieszyć codzienną pracę.

Wybierając wozy paszowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich jakość wykonania, ale również na funkcjonalność, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych rolników, którzy poszukują niezawodnych maszyn, dzięki którym będzie można usprawnić i przyśpieszyć codzienną pracę.

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Wybierając nowy wóz paszowy warto zwrócić uwagę na objętość mieszanej paszy. Parametr ten należy optymalnie dopasować do ilości skarmianego materiału. Renomowani producenci najczęściej oferują maszyny o objętości od 6 do 12 m3.

Na rynku dostępne są oczywiście wozy paszowe o niestandardowych gabarytach, które bez żadnego większego problemu zmieszczą się nawet w bardzo nietypowych budynkach inwentarskich. Jeżeli chodzi o samą budowę maszyn, to bez wątpienia najważniejszą rolę odgrywa system mieszania pasz. Do wyboru jest oczywiście nie tylko system poziomy, ale również system pionowy.

Olbrzymi wpływ na skuteczność mieszania ma także rodzaj oraz struktura poszczególnych komponentów, które są oczywiście wsypywane do wozu paszowego. Pamiętać należy o tym, że nie każdy rolnik posiada w magazynie taką samą słomę, siano albo kukurydzę. Wybór konkretnego rozwiązania zależy nie tylko od możliwości danego gospodarstwa rolnego, ale również od indywidualnych preferencji rolnika. W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się pionowe systemy mieszania, które są nie tylko tańsze w zakupie, ale również tańsze w eksploatacji.

Dlaczego warto postawić na wozy paszowe BVL?

Oryginalne wozy paszowe marki BVL wyróżniają się nie tylko ostrożną obróbką paszy, ale również brakiem nawet najmniejszych uszkodzeń w jej strukturze. Są to idealne maszyny dla rolników, którzy w pierwszej kolejności stawiają na wysoką wytrzymałość i zdecydowanie szybsze mieszanie. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo prosta konstrukcja i stosunkowo niewielkie zapotrzebowanie na moc. Dla dużych gospodarstw rolniczych zdecydowanie najlepszym wyborem są wozy samojezdne. W mniejszych i średnich gospodarstwach śmiało można postawić na wozy zaczepiane. Pamiętać należy także o tym, że pojemność paszowozu należy dopasować do mocy ciągnika.

Niezawodne wozy paszowe BvL – czy warto?

Dla wielu rolników ciekawą propozycją mogą okazać się nowoczesne paszowozy BvL, które oparte są na opatentowanym systemie EDS. Głównym zadaniem systemu jest zoptymalizowanie dozowania paszy. Możliwe jest to do osiągnięcia dzięki asymetrycznie rozstawionym otworom wysypowym, które znajdują się po obu stronach maszyny. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu można ograniczyć ryzyko najechania kołami na rozsypany materiał. Dzięki takiej maszynie praca przebiega bardzo precyzyjnie i szybko.

Paszowozy BvL cenione są także ze względu na bezpieczeństwo ich użytkowania. Wysyp wyposażony jest w specjalne nakładki gumowe, które skutecznie ochraniają użytkowników i zwierzęta.

Jaki paszowóz BVL do małego gospodarstwa rolnego?

Do małego gospodarstwa rolnego można wybrać uniwersalną maszynę V-Mix Plus T, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wóz paszowy V-Mix Plus T wyróżnia się stosunkowo niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu sprawdzi się on nawet w bardzo niskich oborach. Dzięki niewielkiej wysokości można liczyć na łatwy i szybki załadunek. Wóz V-Mix Plus T może pochwalić się pojemnością na poziomie od 6,5 m3 do 13 m3. Na szczególną uwagę zasługuje zbiornik mieszający, który zamontowany jest pomiędzy osią a dyszlem oraz specjalne otwory wsypu, które są nierównomiernie rozstawione. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu, można liczyć na szybką, niezawodną i precyzyjną pracę.

Jaki paszowóz BVL do dużego gospodarstwa rolnego?

Dla właścicieli dużych gospodarstw rolnych zarezerwowane są samowystarczalne paszowozy V-Mix Fill Seria LS, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Największą zaletą maszyny jest autorski system cięcia, dzięki któremu bez żadnego większego problemu będzie można poradzić sobie praktycznie z każdą kiszonką (do 40 cm).

Przeczytaj również: Jaki wóz paszowy wybrać na 30-50 krów

Wóz paszowy V-Mix Fill Seria LS może pochwalić się aktywnym systemem nożowym, który jest gwarancją bezproblemowego cięcia z lekkim regulowanym naciskiem opuszczania, które jest w 100% automatyczne. Model V-Mix Fill Seria LS może pochwalić się także utrzymaniem optymalnej gęstości wewnątrz wozu, dzięki czemu nie ma nawet najmniejszych problemów z nagrzewaniem.

Oryginalne paszowozy BvL są jedną z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci, dlatego też warto jak najbardziej rozważyć ich zakup.

agro - krowa

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 1)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo