Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 1 kwi, 2020 |

Pierwszy przypadek koronawirusa w gminie Komorniki

U pierwszej osoby potwierdzono zakażenie wirusem COVID-19. Jest to kobieta w średnim wieku, u której przebieg choroby jest dość łagodny, hospitalizacja nie była potrzebna. – podają Nowiny Komornickie, samorządowe pismo gminy Komorniki.

Prawdopodobnie kobieta zaraziła się od członka rodziny przybywającego zza granicy. Leczy się w domu w całkowitej izolacji. Jest obecnie jedyną osobą z terenu gminy, u której stwierdzono obecność koronawirusa. Nie ma wątpliwości, że chorych przybędzie, a tempo rozprzestrzeniania się choroby zależy od tego, czy mieszkańcy będą przestrzegać zasad. Najmniej narażone są osoby przebywające w domu, unikające kontaktu z innymi, do minimum ograniczające załatwianie spraw na zewnątrz.

W środę rano liczba osób przebywających w gminie Komorniki na kwarantannie wyniosła 87. Mieszkają one pod 59 adresami. W poniedziałek osób izolowanych było 111, a w środę 113. W najbliższych dniach okaże się, czy mamy do czynienia z tendencją spadkową.

źródło: Nowiny Komornickie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj