Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 9 mar, 2020 | komentarzy 11

Podejrzenie zakażenia koronawirusem (aktualizacja)

Jest wysokie prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem na terenie Poznania –  poinformował podczas południowej konferencji prasowej członek zespołu ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie Poznania

Osoby z podejrzeniem koronawirusa w Puszczykowie

Otrzymujemy informacje o podejrzeniu zakażeniem koronawirusem w szpitalu w Puszczykowie. O sytuacji pierwsi poinformowali nas Czytelnicy.

Jak podaje portal epoznan.pl osoby z podejrzeniem koronawirusa trafiły na puszczykowski SOR. Obecnie w oddziale tym trwa dezynfekcja.

Pracownicy szpitala w Puszczykowie twierdzą, że trafiły do nich osoby zakażone koronawirusem. – Faktycznie dwie osoby z podejrzeniami zgłosiły się do naszego szpitala, ale my nie jesteśmy szpitalem zakaźnym dlatego od razu zostały przetransportowane do szpitala zakaźnego w Poznaniu – powiedział w niedzielę o godzinie 22.40 na łamach portalu epoznan.pl pracownik szpitala w Puszczykowie.

Szpital w Puszczykowie - wejście główne

Szpital w Puszczykowie

Jest to tylko podejrzenie, a nie potwierdzone zakażenie wirusem wywołującym chorobę o nazwie Covid-19. W całej Polsce hospitalizowanych z tego powodu jest obecnie 168 osób, a od momentu pojawienia się epidemii wykonano w Polsce 1154 testy. W naszym kraju odnotowano 11 potwierdzonych przypadków zakażenia (stan na 08.03.2020).

Ze względu na ogólnopolską sytuację epidemiologiczną do odwołania został wprowadzony zakaz odwiedzin chorych w szpitalu w Puszczykowie.

Poniżej podajemy listę szpitali, do których należy zgłosić, gdy wystąpią objawy zakażenia koronawirusem (województwo wielkopolskie):

 1. Poznań-Jeżyce – Szpital Kliniczny Im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego Im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Oddział V Chorób Zakaźnych I Neurologii, Pediatryczny, Szpitalna 27/33
 2. Poznań-Nowe Miasto – Wielospecjalistyczny Szpital Miejski Im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej , Oddział Zakaźny, Szwajcarska 3
 3. Poznań-Stare Miasto – Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, Nowowiejskiego 56/58
 4. Kalisz – Wojewódzki Szpital Zespolony Im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, Oddział Chorób Zakaźnych, Toruńska 7
 5. Konin – Wojewódzki Szpital Zespolony Im. Dr Romana Ostrzyckiego w Koninie, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny Z Pododdziałem Zakaźnym Dziecięcym, Szpitalna 45

Jak dotąd nie stwierdzono jednak żadnego przypadku zakażenia w Wielkopolsce. O aktualnej sytuacji w naszym regionie będziemy informować na bieżąco.

Jeśli odnotowujemy u siebie lub bliskich objawy koronawirusa (gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie), nie powinniśmy sami jechać do szpitala ani do jakiejkolwiek innej przychodni. Należy wówczas od razu zadzwonić pod całodobowy numer 800 190 590, i specjalnie zabezpieczona karetka zabierze nas do właściwego szpitala, gdzie zostanie wykonany test.

Aktualizacja:

#1

Jak poinformował Tomasz Stube, rzecznik prasowy w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim pacjentów zgodnie z procedurami z Puszczykowa przewieziono do szpitala w Poznaniu z zachowaniem wszystkich środków ostrożności. Tam zostały poddane badaniom na obecność koronawirusa. Wyniki mają być znane jeszcze dziś.

#2

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jeden z pacjentów ma ostre zapalenie płuc. Jego stan określany jest jako poważny.- Jedna osoba została przewieziona do naszego szpitala – potwierdza Stanisław Rusek, rzecznik Szpitala Miejskiego im. Strusia w Poznaniu. Od pacjenta w wieku średnim pobrano próbki do badań pod kątem ewentualnej obecności koronawirusa.

#3

– W placówce przebywała pacjentka, której przejęcia dokonał Szpitalny Odział Ratunkowy. Z uwagi na podejrzenie zakażenia koronawirusem, po uzgodnieniu z lekarzem Oddziału Zakaźnego została przekazana do Szpitala Miejskiego im Strusia w Poznaniu. Szpital w Puszczykowie zastosował sanitarne procedury ochronne. Przedstawiciele szpitala dementują, by w szpitalu przebywało dwóch pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Szpital w Puszczykowie zastosował sanitarne procedury ochronne. Ze względu na ogólnopolską sytuację epidemiologiczną do odwołania został wprowadzony zakaz odwiedzin chorych w szpitalu w Puszczykowie. – poinformowała Marzena Rutkowska-Kalisz ze szpitala w Puszczykowie

#4

– Jest wysokie prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem na terenie Poznania – poinformował podczas południowej konferencji prasowej miasta Poznań członek zespołu ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie Poznania. – Wynik jest niepewny ponieważ pacjentka ma inne choroby, które mogą wpływać na wynik. Chodzi o osobę, która trafiła wczoraj z Puszczykowa. Osoby, które miały kontakt z pacjentką są poddawane obserwacji. – dodają przedstawiciele komisji. Na oficjalne wyniki badań pod kątem obecności koronawirusa będziemy musieli jeszcze poczekać.

Z kolei Witold Draber, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformował podczas konferenecji, że pięciu pracowników szpitala w Puszczykowie obecnie cały czas przebywa w odosobnieniu, w jednym pomieszczeniu. Są to osoby, które miały kontakt z kobietą, która w niedzielę trafiła do puszczykowskiego szpitala

#5

Rzecznik prasowy Szpitala im. Strusia w Poznaniu poinformował nas o dodatnim wyniku testu na obecność koronawirusa u pacjentki ze szpitala w Puszczykowie. Więcej w artykule: Pozytywny wynik na koronawirusa pacjentki z Puszczykowa

#6

Pacjentka została przyjęta w piątek przez nasz Szpitalny Oddział Ratunkowy z infekcją. W piątek nie było przesłanek, by podejrzewać u niej zakażenie koronawirusem, a ponieważ ma ona także inne schorzenia, dlatego została przyjęta normalnie, bez procedury epidemiologicznej – powiedziała Marzena Rutkowska-Kalisz, rzecznik Szpitala w Puszczykowie.

komunikat szpitala w Puszczykowie

komunikat szpitala w Puszczykowie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (11)

 • Pola
  poniedziałek, 9 mar, 2020, 7:44:09 |

  Miejmy nadzieję że to jednak była tylko zwykła grypa.

 • zuzia
  poniedziałek, 9 mar, 2020, 8:31:05 |

  Na podstawie tego nie sprawdzonego podejrzenia o przypadku tej choroby w Puszczykowie w odruchu paniki przedszkole Chatka Kubusia zostało zamknięte czym sprawiło duże kłopoty rodzicom

  • ja
   poniedziałek, 9 mar, 2020, 9:28:27 |

   a jeśli się okaże że potwierdzony to co? Wtedy byś pluła, dlaczego nie zamknęli! Z tego co wiem przypadek ten został jednak potwierdzony jako zarażony!

   • D
    poniedziałek, 9 mar, 2020, 11:18:51 |

    potwierdzony przed chwilą

  • zuzia
   poniedziałek, 9 mar, 2020, 11:26:33 |

   Czy ktoś słyszał aby zachorowało na świecie chociaż jedno dziecko? Ja nie a śledzę!

   • Paliak
    poniedziałek, 9 mar, 2020, 11:45:59 |

    Zachorowało już nie jedno dziecko, ale one przechodzą to nadzwyczaj łagodnie. Do końca nie wiadomo jednak jak duże spustoszenie w płucach pozostawia po sobie COVID-19.

  • Pola
   poniedziałek, 9 mar, 2020, 12:51:21 |

   To się nazywa rozsądek. A co jeśli… Chyba lepiej zapobiegać niż po fakcie stwierdzac że mogliśmy zrobić więcej.

 • Borek
  poniedziałek, 9 mar, 2020, 9:32:25 |

  I co z tego są znajdą się nawet nowe przypadki zarażania. A ile osób z domu nie wychodzi bo myśli, że to grypa. Osobiście znam wiele osób co mają paniczny lęk przed szpitalami czy lekarzami i się leczą na własną rękę w domu. A to, że zarażają innych w tym czasie to już inna sprawa.

 • poniedziałek, 9 mar, 2020, 12:39:03 |

  Aktualizacja:
  – Wysokie prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem – informuje zespół ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie Poznania.

 • Pusz
  poniedziałek, 9 mar, 2020, 13:21:17 |

  Dziwię się ,że osoba zgłosiła się na SOR narażając innych , tyle się trąbi żeby zadzwonić to przyjadą z zakaźnego. Bardzo nieodpowiedzialna ta osoba , nie wiem jakiej płci ( może blondynka ).

 • ja
  wtorek, 10 mar, 2020, 8:16:18 |

  a kto sprawdzał kto jeszcze tam przebywał sprzątaczki, kuchnie ,pracownicy techniczni itp,a nie tylko personel medyczny

Skomentuj