T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Wojtek Pierzchalski | poniedziałek, 9 mar, 2020 |

Podejrzenie koronawirusa w Puszczykowie. Panika wśród mieszkańców.

W niedzielę wieczorem na mieszkańców Puszczykowa i okolic spadła informacja o podejrzeniu koronawirusa w puszczykowskim szpitalu. Na fali paniki dzisiaj nie otworzono jednego z przedszkoli.

Pacjentka zgłosiła się na puszczykowski SOR w niedzielę wieczorem z objawami towarzyszącymi koronawirusowi. Jeszcze tego samego dnia została przewieziona do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Stanisław Rusek, rzecznik Szpitala Miejskiego im. Strusia potwierdza – jedna pacjentka trafiła do nas na oddział zakaźny. Od kobiety zostały pobrane próbki do dalszych badań. Wyniki mają być znane dzisiaj.

Z chaosu informacyjnego wyłoniła się informacja, jakoby do puszczykowskiego szpitala zgłosiła się dwójka pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Marzena Rutkowska-Kalisz, pełnomocnik ds. PR tegoż szpitala dementuje te informacje – Stanowczo dementujemy informacje mediów o dwóch przebywających pacjentach z podejrzeniem koronawirusa w naszym szpitalu – mówi Głosowi Wielkopolskiemu.

Panika-wirus

Choć żadne z podejrzeń koronawirusa w naszej okolicy nie zostało jeszcze potwierdzone, od niedzielnego wieczora mamy do czynienia z rosnącą paniką. Dzisiaj nie zostało otwarte przedszkole w Puszczykowie. Dyrektorka „Chatki Kubusia Puchatka” pytana o powód nie otwarcia placówki odsyła nas do właścicielki – To nasza sprawa, dlaczego przedszkole jest dzisiaj zamknięte. Nie udzielamy żadnych informacji – mówi mi osoba, której numer widnieje na stronie przedszkola pod „właściciel” i rzuca słuchawką.

Dzisiaj zamknięto szpital w Puszczykowie dla odwiedzających. Przypominamy: jeśli ktokolwiek ma objawy, które towarzyszą kornonawirusowi, powinien zadzwonić po pogotowie, które przewiezie osobę podejrzewającą, że jest zakażona do szpitala. Przyjazd do szpitala na własną rękę powoduje zagrożenie dla innych, zdrowych osób. Na co dzień pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny: dokładne mycie rąk, nie dotykajmy twarzy, bo jest naszpikowana śluzówkami, gdzie każdy wirus czuje się doskonale. Jeśli rozmawiamy z kimś, kto kaszle, zachowajmy odstęp około jednego metra. Wszystkie dokładne informacje, jak postępować w przypadku podejrzenia koronawirusa znajdziemy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Skomentuj