Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 19 mar, 2020 | 1 Komentarz

Pomaganie jednoczy ludzi czyli akcja „Pomoc dla szpitali”

Każdego dnia lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz inni pracownicy szpitali stawiają czoła walce z koronawirusem. Narażają swoje zdrowie, aby ratować innych. Tym razem sami potrzebują naszej pomocy.

Na apele pracowników służby zdrowia w całej Polsce, dotyczące braków środków ochrony osobistej odpowiedziało tysiące osób. W naszej okolicy również nie brakuje dobrych i chętnych do pomocy ludzi.

zbiórka darów dla szpitali

źródło: Parafia św. Jana XXIII w Komornikach

OSP Puszczykowo wraz z Parafią św. Jana XXIII w Komornikach, 18 marca br. zorganizowała kolejną zbiórkę na rzecz pacjentów oraz personelu medycznego. Do wydarzenia dołączyła się również firma TOVAGO G.P. Wapniarscy Sp.j. z Puszczykowa.  – Wczorajsza zbiórka to niewielki wycinek tego, co w ogóle robimy. W poniedziałek zorganizowaliśmy pierwsze wydarzenie. Od godziny 12 do 18 zbieraliśmy rzeczy na terenie rynku w Puszczykowie. Tam udało się zebrać 1200 kg towaru, który został dostarczony do Szpitala w Puszczykowie. Zbiórka w środę, w tym samym miejscu – prawie 700 kg towaru. Współpracujemy z lokalnymi przedsiębiorstwami. Następna zbiórka w piątek, 20.03. Tym razem duży nacisk kładziemy na środki ochrony personelu, bo tego brakuje najbardziej. Dzięki Parafii w Komornikach udało się zebrać  bardzo dużo wody, czy papieru więc obecnie zobaczymy jaka będzie odpowiedź szpitala w sprawie braków po poniedziałkowej dostawie. – Mówi nam druh OSP Puszczykowo, Jakub Haściło.

Proboszcz Parafii w Komornikach

Proboszcz i dary dla szpitala.
źródło: Parafia św. Jana XXIII w Komornikach.

– Zadzwoniliśmy do OSP Puszczykowo z pytaniem, czy nie potrzebują pomocy. Chętnie nawiązali z nami współpracę, a ja od razu wstawiłem post na parafialnego facebooka. Pierwszy człowiek, który przyjechał z pomocą, pojawił się już po 15 minutach od momentu pojawienia się komunikatu w internecie. Życzliwość Parafian jest ogromna. Wiedziałem, że taka jest bo mam kochanych Parafian. Natomiast zadziwiło mnie, że w tak szybkim tempie i z taką otwartością ludzie przychodzili i przynosili dary. Ogromny entuzjazm. – Komentuje zbiórkę Proboszcz Parafii św. Jana XXIII w Komornikach, Tomasz Ren. 

zbiórka w Parafii w Komornikach

Parafia św. Jana XXIII w Komornikach stanęła na wysokości zadania. Efekty zbiórki robią wrażenie.

Parafia zebrała łącznie: wody 1,5l – 123 zgrzewek, wody 0,5l – 127 zgrzewek, wody 5l – 31 butelek, papier/ręczniki papierowe – 290 paczek, chusteczki – 185 paczek, mydło – 115 opakowań, pasta do zębów – 8 sztuk, rękawiczki do czyszczenia – 8 opakowań, inne – 10 opakowań, żele do dezynfekcji – 9 sztuk, rękawiczki nitrylowe – 21 opakowań, gaza – 1 karton.

– Jeżeli chodzi o wody, dzisiaj wysłaliśmy pierwszy ładunek do szpitala w Ludwikowie i do szpitala w Puszczykowie. W poniedziałek przetransportujemy dużo towarów do Puszczykowa. Tak naprawdę 3, 4 osoby mają zapewniony cały etat, aby to wszystko zorganizować i dopilnować. Nie tylko u nas tak to wygląda. Wszystkie organizacje, stowarzyszenia czy też osoby prywatne, które zaangażowały się w kwestię zbiórek mają teraz co robić. –  Tłumaczy Pan Jakub Haściło.

zbiórka OSP Puszczykowo

Strażacy z OSP Puszczykowo i zebrane dary.*

OSP Puszczykowo

Ogólnopolska akcja ,,Pomoc dla szpitali” cieszy się u nas dużym zainteresowaniem. Ludzie chętnie pomagają.*

woda dla szpitala

Parafianie z Komornik podnieśli wysoko poprzeczkę jeżeli chodzi o zbiórkę wody. *

Założenie jest takie, że wszystkie dary, które trafiają do szpitala w Puszczykowie przechodzą przez OSP Puszczykowo. Akcję ,,Pomoc dla szpitali” wspiera również Jadłodzielnia Mosina. Na swoim facebook’owym profilu zachęcają do wzięcia udziału w zbiórkach. Zorganizowano także akcję szycia maseczek dla szpitali, która ruszyła w środę.

maseczki

Maseczki uszyte w ramach akcji zorganizowanej przez Jadłodzielnia Mosina, fot. Renata Kubala

*zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Puszczykowo

Jeżeli nie możecie przyłączyć się do zbiórki i dostarczyć towarów osobiście, a chcielibyście wspomóc polskie szpitale w walce z koronawirusem, to zachęcamy do wsparcia akcji prowadzonej przez Fundację Siepomaga. Więcej szczegółów: tutaj.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Mieszkaniec
    piątek, 20 mar, 2020, 15:47:33 |

    Fajnie, pięknie. Super inicjatywa. Tylko kurcze po co płace składki zdrowotne w niebagatelnych kwotach od UP od DG, inne podatki itp. Po to żeby państwo nasze zapewniało takie środki między innymi szpitalom. Najgorsze jest to, że oglądając np. TVP Poznań dowiadujemy się jak to rząd dba o nas i jak wszystkiego jest pod dostatkiem i szpitale mają wszystko co potrzeba. Ich poziom schizofrenii jest zatrważający mając na uwadze realne potrzeby szpitali i całej służby zdrowia. To jest dla mnie niepojęte.

Skomentuj