Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Jan Bylczyński | piątek, 15 maj, 2020 | 1 Komentarz

„Od słowa do słowa powstała akcja”. Pomoc dla szpitala w Puszczykowie.

System wsparcia społecznego szpitali WsparcieDlaSzpitala.pl objął już 685 szpitali i DPS z całej Polski. Akcja ta łączy ze sobą koordynatorów lokalnych, darczyńców oraz jednostki takie jak szpitale czy DPS-y. Obecnie w systemie jest 349 koordynatorów lokalnych, których zadaniem jest pomoc w zbiórce rzeczowej dla szpitali oraz dla Domów Pomocy Społecznej. Zapytaliśmy jedną z nich, wolontariuszkę i koordynatorkę Szpitala w Puszczykowie Ewelinę Gogołkiewicz o szczegóły tej szczytnej akcji.

Zachęcamy również mieszkańców do pomocy.

„Nie ma dla mnie znaczenia komu pomagam, ważne ze mogę to robić”

– Tak naprawdę to przypadek poznania jednego z pracowników SOR-u do tego doprowadził. Od słowa do słowa powstała akcja. Zaczęło się od zbierania masek Decathlonu do przeróbki przez Politechnikę Poznańską. Maski muszą przejść najpierw dezynfekcję i tak trafiłam na pracownika SOR-u, który zapytał mnie czy mam takich masek więcej i czy szpital może z nich skorzystać. Zapytałam go, czego im brakuje, co najbardziej jest potrzebne i tak się zaczęło.- mówi Ewelina Gogołkiewicz, wolontariusz i koordynator akcji.

Ewelina Gogołkiewicz

Ewelina Gogołkiewicz, wolontariusz i koordynatorka akcji

– Najpierw była zbiórka po znajomych, wspólnie zakupiliśmy odzież ochronną: ochraniacze na obuwie, fartuchy foliowe, czepki, spodnie, środki do dezynfekcji, kombinezony. Każdy przyniósł to, co miał. Tą paczkę odebrał pracownik SOR-u Tomasz Osiński. Następnie z przyjaciółką szyłyśmy maseczki, które były wystawione w sklepach, gdzie była ustawiona puszka ze wsparciem dla szpitala w Puszczykowie. Kwota za maseczkę była symboliczna – 5 zł. Tak zebraliśmy 800 zł. Uszyłam próbne fartuchy, które Tomek zabrał do szpitala, by przetestować. Został wybrany wzór i rodzaj materiału. Znaleźliśmy hurtownie, gdzie mogliśmy zakupić cztery bele materiału . Udało mi się przekonać szwalnie [Zakład konfekcyjny Intergrawa – przyp.red.] do udostępnienia pomieszczeń i narzędzi, by fartuchy zostały skrojone. Za symboliczną kwotę 200 zł, którą zapłacił mój szef skroiliśmy fartuchy. Wyszło ich 600 sztuk, które wraz z przyjaciółka szyję. Od kilku dni do szycia przyłączyła się również Tomka mama. Następnie dowiedziałam się, że jest akcja „Korony z głów” (towar od Dominiki Kulczyk).- opowiada Pani Ewelina.

– Następnie przyszła współpraca z WOŚP i tu musiałam się zgłosić jako oficjalny koordynator w akcji #wspraciedlaszpitali by móc widzieć realne potrzeby szpitala. I tak zaczęła się współpraca ze szpitalem. Na co dzień pracuję w biurze rachunkowym i kilku klientów wiedziało, co robię po pracy, że szyję fartuchy i robię zbiórki, więc pytali jak pomóc, i wpłacać pieniądze. Nie chciałam podawać swojego konta. Chciałam zrobić to oficjalnie, więc wymyśliłam sobie fundację i zaangażowanie urzędu miasta. Chcę pokazać, że Puszczykowo i okolice potrafią się zjednoczyć w swojej lokalnej społeczności. Pokazać, jakie mają wielkie serducha i jak chcą wspomóc szpital, kończy wolontariuszka.

maski, które trafiają do szpitali

maski, które trafiają do szpitali fot. Tomasz Osiński

Pomoc dla Szpitala

W akcję pomocy dla szpitali oficjalnie włączyło się miasto Puszczykowo. Urząd Miejski wraz z Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich oraz rzeszą wolontariuszy przeprowadza zbiórkę na rzecz szpitala w Puszczykowie. Logując się do systemu mogą Państwo w trzech prostych krokach sprawdzić, czego potrzebują szpitale (w tym nasza puszczykowska jednostka).

Platforma połączy Państwa bezpośrednio z lokalnym koordynatorem z ramienia WsparcieDlaSzpitala.pl, który wspiera dany szpital, i który pomoże organizacyjnie w zbiórce. Cały proces jest niezwykle prosty, a pomoc dla szpitali i personelu medycznego ogromnie potrzebna!

Ponadto, środki finansowe na rzecz szpitala w Puszczykowie można przekazywać bezpośrednio na podany poniżej numer konta:

75 1240 6595 1111 0000 5621 8347 (wpłaty z dopiskiem „wsparcie dla szpitala w Puszczykowie”.)

Zachęcamy Państwa do aktywnego, ale i efektywnego wspierania puszczykowskiego szpitala!

Za zebrane datki zostaną zakupione rzeczy najbardziej potrzebne szpitalowi:
– urządzenia do dekontaminacji powietrza
– urządzenie do ozonowania
– maty oddzielające strefy
– odzież ochronną
– środki do dezynfekcji itp.

Wsparcie dla Szpitala - logo

Wsparcie dla szpitali

Napisano przez Jan Bylczyński opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: ,

Jan Bylczyński

Dziennikarz GMP

Wasze komentarze (1)

  • Magda
    sobota, 16 maj, 2020, 6:37:13 |

    To jest niewiarygodne jak ludzie potrafią się zjednoczyć i pomoc w ciężkiej sytuacji.

Skomentuj